GeriGündem Şahin’in grubuna 5 ilde operasyon
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şahin’in grubuna 5 ilde operasyon

Kadıköy’de bir işyerini kurşunlatmak suçundan tutuklanan Sedat Şahin’in adamlarına yönelik düzenlenen ‘Lale Operasyonu’nda, aralarında Şahin’in kardeşi Nihat Şahin ve müteahhit Hasan Erdem’in de bulunduğu 33 kişi 5 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, ‘4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu’ kapsamında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile birlikte Sedat Şahin grubuna yönelik projeli bir çalışma başlattı. 6 ay süren çalışma sonrası grubun adam kaldırma, adam yaralama, haraç alma, işyeri kurşunlama ve silah zoruyla senet imzalatma olaylarına gerçekleştirdikleri belirlendi. Grubun tespit edilen üyeleri teknik takibe alınarak telefonları dinlendi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, suç örgütü üyelerinin İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun ve Antalya’daki adreslerini tespit ederek eş zamanlı operasyon düzenledi. 5 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 33 kişi gözaltına alındı. Sedat Şahin’in kardeşi Nihat Şahin ve müteahhit Hasan Erdem’in İstanbul’da gözaltına alınan kişiler arasında bulunduğu bildirildi. Nihat Şahin’e ait zırhlı Cadillac ve Mercedes cipine el konuldu. Gözaltına alınan kişilerin ev ve üzerlerinde yapılan aramalarda iki el bombası, uzun namlulu silah ve 3 tabanca bulundu. Cadillac’ta ise polis sireni de ele geçirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle