Gündem Haberleri

  Sahiller yabancı turistlere kaldı

  AA
  21.09.2014 - 18:38 | Son Güncelleme:

  Mersin'in önemli turizm merkezlerinden Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi'nde, okulların açılmasıyla yerli turistlerden boşalan sahilleri yabancı turistler doldurdu.

  Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulların açılmasıyla yerli turistlerin sahillerden çekildiğini, bu yerlerin şimdi yabancı turistlerin akınına uğradığını söyledi.


  Tatilin sadece temmuz ve ağustos aylarında yapılmadığını dile getiren Öztop, sakinliği ve kafa dinlemeyi tercih edenlerin eylül ve ekim aylarını tercih ettiğini anlattı.


  Ramazan ayının, tatil sezonunun tam ortasına gelmesine rağmen çok verimli bir turizm sezonu geçirdiklerini vurgulayan Öztop, şunları kaydetti:


  "Yaklaşık 45 gün otellerimiz tam doluluk oranına ulaştı. Okulların açılmasının ardından sahillerimizden yerli tatilcilerimiz çekildi ancak sahillerimiz yine boş kalmadı. Yabancı turistler tatil için özellikle nisan ve mayıs ile eylül, ekim ve kasım aylarını tercih ediyor. Bu nedenle yerlilerin çekildiği sahillerimiz şimdi yabancı turistlerle doldu. Otellerdeki doluluk oranı ise yüzde 90'lara ulaştı. Bu doluluğun kasım ayı ortalarına kadar sürmesini bekliyoruz."


  Kurban Bayramı'nda denize girmek isteyenler için Mersin'in iyi bir seçenek olacağını ifade eden Öztop, güneş, deniz ve kumsalın keyfine varmak isteyenleri Kızkalesi'ne beklediklerini sözlerine ekledi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı