Gündem Haberleri

  Sahiller dolunca şelale ve göletlere ilgi arttı

  Hürriyet Haber
  06.08.2014 - 01:13 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklıklarının yüksek seyrettiği Karadeniz'de, vatandaşlar sahillerde oluşan yoğun kalabalık nedeniyle serinlemek için gölet ve şelaleleri tercih etmeye başladı. Ordu'da 9 metre derinliğindeki göleti ve 6 metre yüksekliğindeki şelalesi ile dikkati çeken Çiseli Şelalesi, yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor.

  Karaoluk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Çiseli Şelalesi'ne ilginin her geçen yıl arttığını anlatan mahalle muhtarı Hüseyin Arslan, Trabzon, Samsun, Rize, Giresun illerinin yanı sıra Kars gibi uzak illerden de vatandaşların şelaleyi görmeye geldiklerini söyledi. Tanıtım yapmakta zorluk çekmelerine rağmen, Ordu Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen turlara katılan turistlerin bölgede Çiseli Şelalesi'ni de ziyaret ettiklerini anlatan Arslan, şöyle konuştu:

  "Çiseli Şelalesi önceki yıllar sadece mahalle halkımız tarafından kullanılırdı ancak insanların zaman içerisinde gösterdiği ilgi nedeniyle artık tüm bölgeye hitap etmeye başladı. Trabzon, Samsun, Rize ve Giresun illerinden çok sayıda vatandaş buraya günübirlik gelerek zaman geçiriyor. Özellikle yaz mevsiminde yoğunluk yaşanan sahillerde, yer bulmakta zorlanan vatandaşlar artık buralara yöneliyor. Ayrıca üniversiteler tarafından düzenlenen turlar sayesinde 300-400 kişilik gruplar halinde öğrenciler gelmeye başladı."

  Çiseli Şelalesi'ni ailesiyle gezen Hayati Bayazıt, insanların doğaya karşı çok hassas olmaları gerektiğine vurgu yaptı. Şelalenin herkesin keyifle zaman geçirebileceği bir yer olduğunu dile getiren Beyazıt, "Biz eskiden de buraya gelerek yüzerdik. Şimdi geldiğimiz noktada gelen insan sayısında büyük artış olduğunu söyleyebiliriz. Yıllar içerisinde hem tanınmışlık hem de insanların yüzme tekniklerini geliştirmeleri buraya ilgiyi artırdı. İnsanların bu tür güzellikleri keşfetmeleri çok güzel ama herkesin hassas davranmasını bekliyoruz. Doğayı temiz tutmayı ihmal etmesinler" dedi.

  Yıldırım Bayazıt ise şelaleyi çok beğendiğini vurgulayarak, "İnsanlar temiz hava, su ve yeşilliğe sahip olmak için ciddi paralar harcıyor ancak ne mutlu bize ki Allah tarafından böyle bir güzelliğe sahip kılınmışız. Biz de bunun değerini bildiğimiz için her yaz bir şekilde akrabalarımızı, tanıdıklarımızı buraya çekmeye gayret ediyoruz" ifadelerini kullandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı