Gündem Haberleri

  Sahiller boşalıyor

  A.A.
  07.07.2007 - 11:12 | Son Güncelleme:

  Ege Turistik İşletmeciler Derneği (ETİD) Başkanı Haluk Nişlioğlu, “Seçim dönemi için rezervasyonlarda bir talep azalmasını normal olarak değerlendirmek gerekir” dedi.

  Turistik merkezlerdeki Milletvekili Genel Seçimlerinin yapılacağı 22 Temmuz haftasının rezervasyon kayıtlarına bakıldığında doluluk oranlarında düşme olduğu gözlendi. İzmir'in Çeşme ilçesindeki otel yetkilileri, bu durumun 15 Temmuza kadar değişebileceğini belirterek, yerli turistlerin gelecekleri tarihin bir hafta öncesine kadar rezervasyon yaptırabildiklerini hatırlattılar. Yetkililer, mevcut doluluk oranlarının değişebileceğini, bunun içinde yabancı turist sayısının da bulunduğunu kaydettiler.                                                                                 

  Çeşme Altınyunus %49
  Grand Ontur Otel % 10
  Ilıca Otel % 10
  Pırıl Otel % 45
  Sheraton Çeşme % 30
  Sisus Otel % 10
  Süzer Çeşme % 25

  Alınan bilgiye göre, Çeşme'de bulunan bazı otellerin 22 Temmuz haftası için rezervasyon durumları şöyle:

   

   

   

  Öte yandan Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan otellere bakıldığında, Çeşme'ye göre daha yüksek oranda rezervasyon yaptırıldığı gözlendi. Otel yetkilileri, 22 Temmuz haftasında rezervasyonların çoğunluğunun yabancı turistler tarafından yaptırıldığını belirttiler. Kuşadası'ndaki otellerin rezervasyon durumunun ise şöyle oluştuğu gözlendi:

  Adakule Otel % 89
  İmbat Otel % 30
  Otel Fantasia De Luxe % 42
  Pine Bay % 57
  Korumar Otel % 65


   

   

  Seçim dönemi doluluk oranları hakkında açıklama yapan Ege Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Haluk Nişlioğlu, 22 Temmuz haftası için yerli turist talebinde düşme olduğunu doğrulayarak, “Seçim dönemi için bir talep azalmasını normal olarak değerlendirmek gerekir. Ancak o haftadan sonra doluluk oranları yine aynı seviyelere dönecektir” dedi.

  HAVA VE KARA YOLU ŞİRKETLERİNDEN KAMPANYALAR

  Seçimde oy kullanmak isteyen seçmenler için bazı kara yolu ve hava yolu şirketleri çeşitli kampanyalar düzenledi.
  Nilüfer Turizm yetkilileri, “Bahar Kampanyası” adıyla düzenledikleri kampanyayı 23 Temmuza kadar uzattıklarını ve o hafta için internet üzerinden yapılan satışlara yoğun talep yüzünden erken satışa başladıklarını bildirdi.

  Kamil Koç yetkilileriyse seçim dönemine ilişkin rezervasyon taleplerinin yoğun olduğunu, 20 Temmuzdan başlamak üzere ek seferler düzenleyeceklerini belirttiler.

  Pegasus Havayolları da 27 Mayısta başlattığı kampanyayla seçmen bilgi kartını gösteren yolcuların tüm iç hat seferlerinde özel fiyatlarla uçacağını duyurmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı