Gündem Haberleri

  Sahili tamamen halka açtılar

  Hürriyet Haber
  30.12.2009 - 10:43 | Son Güncelleme:

  İstanbul'un en eski yazlık semtlerinden olan Kumburgaz'da sitelerin işgal ettiği kamu yollarının önündeki tüm duvar ve kapılar yıkıldı.

  Kumburgaz’da yıllardan beri kamu yollarının site içlerine dâhil edilmesiyle vatandaşlar sahile gidiş gelişlerde ara yolları kullanamıyorlardı.

  Kumburgaz sahilindeki yıkımdan fotoğraflar

  Kumburgaz sahiline geçiş hakkı vermeyen site duvar ve kapıları belediyenin yolladığı tebligatlara rağmen kaldırılmayınca, Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yıkıldı.

  Kumburgaz Sahiline ulaşımda engel teşkil eden bu duvar ve kapıların yasal olmadığından dolayı yıktıklarını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 2010 yılında sahil düzenlemesine gideceklerini söyledi.

  Kumburgaz sahilinden herkesin istifade edebilmesi için çeşitli projeleri hayata geçireceklerini dile getiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şöyle konuştu:

  "Kumburgaz sahiline açılan tüm yollara duvar örerek ve kapı koyarak bu yolların site içlerine dâhil edilmesinden şikâyet eden vatandaşlarımızın haklı şikâyetlerini dikkate alarak site yönetimlerinin bu uygulamalarının yasal olmadığını kendilerine bildirdik. Kendileri duvar ve kapıları kaldırarak bu yolları halkımızın hizmetine açmadıklarından dolayı belediye ekiplerimiz devreye girerek duvar ve kapıları biz kaldırdık. Hiç kimsenin kamu yolunu işgal etmeye hakkı yoktur” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı