Gündem Haberleri

  Sahil temizlemek iş kapısı olacak

  AA
  15.08.2012 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülke genelindeki sahil ve plajların temizliği için yaklaşık 600 kişiye iş imkanı sağlayacak.

  Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, yaptığı açıklamada, sahil bölgeleriyle plajların temiz tutulmasına yönelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ortak projelerinin bulunduğunu söyledi.

  Projenin gelecek sene hayata geçirileceğini belirten Baş, çalışma kapsamında kıyı illerinde sahil ve plajların temiz tutulması için 580-600 kişi istihdam edeceklerini dile getirdi.

  Baş, proje kapsamında istihdam edilenlerin sayısını daha sonraki yıllarda artırmayı planladıklarını ifade ederek, işe alınanların 6 ay süreyle plajların temizliğinden sorumlu olacağını kaydetti.

  Turizm döneminde uygulanacak proje sayesinde sahil, plaj ve denizlerin sürekli temiz tutulmasının sağlanacağını anlatan Baş, “Artvin'den Hatay'a kadar tüm kıyı illerimizde sahil temizliği için 6 aylık süreyle personel tahsis edeceğiz. Bu, İŞKUR ile yürüttüğümüz bir çalışma. Benzer projeler, yerel olarak belediyeler ya da il özel idareleri tarafından uygulanıyor. Bakanlık olarak tüm ülke genelinde bu projeyi uygulamak istiyoruz” dedi.

  Çevreyle ilgili materyal de dağıtacaklar

  İstihdam edilecek kişilerin, sahil ve plajların temizliğini yaparken, dağıtacakları materyallerle bireyleri çevre konusunda bilinçlendireceğini vurgulayan Baş, şunları kaydetti:
  “Geçici süreyle istihdam edilecek kişilere, işe başlamadan önce eğitim verilecek. Bu kişiler, eğitim aldıktan sonra bulundukları yerlerde bilinçli olarak hizmet verecekler. Projeyi, hem sürekli çevre temizliğinin hem de istihdamın sağlanması açısından çok önemsiyoruz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı