GeriGündem Şahap Kocatopçu hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şahap Kocatopçu hayatını kaybetti

Şahap Kocatopçu hayatını kaybetti
refid:20422423 ilişkili resim dosyası

Eski bakanlardan, Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu üyesi Dr. Şahap Kocatopçu 96 yaşında hayatını kaybetti. Topçuoğlu, bugün Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Kocatopçu'nun ölümüyle ilgili Galatasaray kulübü internet sitesinden bir açıklama yaptı. İşte o açıklama;

"Galatasaray Spor Kulübü'nün en yaşlı üyesi, Divan Kurulu üyemiz Dr. Şahap Kocatopçu'yu kaybettiğimizi, büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kulübümüze bugüne kadar verdiği hizmetlerin yanısıra, ülkemizin en kritik yıllarında üstlendiği büyük sorumlulukları başarıyla yerine getiren merhum Şahap Kocatopçu'yu Camiamız ve ülkemiz minnetle anacaktır. Merhuma Tanrı'dan rahmet, yakınlarına ve Camiamıza sabır dileriz."

BAKAN OLARAK GÖREV YAPTI

17 Şubat 1916'da İstanbul da doğan Şahap Kocatopçu, Teşvikiye Erkek Okulu'nda başladığı ilköğrenimini Galatasaray Lisesi'nin ilk kısmında tamamladıktan sonra, 1936 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Kocatopçu, 27 Ağustos 1960'dan itibaren 24. ve 25. hükümette sanayi bakanı, 21 Eylül 1980 ile 13 Aralık 1981 tarihleri arasında ise 44. hükümette sanayi ve ticaret bakanı olarak görev yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle