Gündem Haberleri

  Sağlıkta kadro seferberliği

  Hürriyet Haber
  09.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy, sağlık meslek lisesi diploması olan herkesi göreve çağırdı. Bakanlar Kurulu'ndan 37 bin 500 kardo için izin çıktığını söyleyen Bakan Özsoy, hastanelerin güçlendirileceğini bildirdi.

  Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy, sağlık ordusuna 37 bin 500 kişinin daha alınması için Bakanlar Kurulu'ndan gerekli iznin alındığını söyledi. Cumhurbaşkanı Demirel'in ‘‘Hastane kapısı, devlet kapısıdır’’ sözünü hatırlatan Bakan, ‘‘Cumhuriyet tarihinde ilk kez Sağlık Bakanlığı'na 37 bin 500 boş kadro sağlandı. Elinde Sağlık Meslek Lisesi diploması bulunan herkesi, sağlık ordusuna katılmaya davet ediyorum’’ dedi. Sağlık Bakanı Özsoy, Küçükçekmece'deki Klassis Park Otel'de, önceki gece ANAP'lı yöneticilerle ilçe, belde ve belediye başkanlarına, İstanbul'un sağlık sorunları ve bakanlığının çalışmaları hakkında bilgi verdi. Özsoy, trafik kazalarında ölüm olaylarını azaltmak için karayolları üzerindeki hastaneleri elden geçirdiklerini, acillerini güçlendirdiklerini anlattı. Bakan Özsoy, şunları söyledi:

  ‘‘Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bulunan wsağlık ocaklarına, 5 bin 270 personel atadık. Dünya Bankası kredisi destekli 2.2 trilyon liralık malzeme gönderdik. İstanbul'daki hastanelerin polikliniklerinde ne varsa, Van'ın Erciş'inde, Muş'un Varto'sunda da aynısı var.’’


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı