Gündem Haberleri

  Sağlık skandalı

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Burası Afyon Araştırma Hastanesi

  Sedyeye attıkları ameliyatlı hastayı eksi 10 derecede, üstelik kar yağışı altında şemsiyeli koruma ile bir binadan diğerine taşıdılar.

  Sağlık Bakanlığı tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne devredilen 3 bloklu binanın orta bloğunu İl Sağlık Müdürlüğü boşaltmayınca, peşpeşe sağlık skandalları patlak vermeye başladı.

  Kimse inanmadı

  Hastaneye ait sağ blokta ameliyat olan hastalar, ameliyat sonrası açık hava turu atmak zorunda kalıyor. Kimi yağmurlu, kimi karlı havada şemsiye altında sedyeyle Yataklı Tedavi Bölümü'nün bulunduğu diğer bloğa taşınıyor.

  Protokol şokta

  Son skandal, Yataklı Tedavi Bölümü'ne katkıda bulunanlara plaket töreninde yaşandı. Vali Ahmet Özyurt, Rektör Prof.Dr. Şan Öz Alp, öğretim üyeleri ameliyatlı hastayı sokakta görünce şok yaşadılar.

  Salih ÖZKILINÇ/DHA

  Vali Özyurt: Sorun herkesin

  Afyon Valisi Ahmet Özyurt, ‘‘Bina bulma mükellefiyeti protokol gereği Sağlık İl Müdürlüğü ile üniversiteye verilmiştir. Ancak burada görev hepimize düşmektedir. Bulunan yerler beğenilmedi’’ dedi.

  Rektör Öz Alp: Utanç verici

  ‘‘En kısa sürede bu bloğun bize tahsis edilmesini bekliyoruz. Bazı Afyonlu siyasilerin bu hastane girişimini engellemeleri utanç vericidir. Böyle devam ederlerse, marifetlerini ve isimlerini açıklayacağım.’’

  Sağlık Müdürü Bahadır suskun

  SaĞLIk İl Müdürü Ali Rıza Bahadır ise hakkındaki iddialar için, ‘‘valilik genelgesi nedeniyle bu konularda benim konuşmam yasak. Hakkımda söylenenlere bir cevap verecek durumda değilim. Beni mazur görün’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı