GeriGündem Sağlık Bakanlığı'ndan patlama açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağlık Bakanlığı'ndan patlama açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan patlama açıklaması
refid:30279489-spot ilişkili resim dosyası

Sağlık Bakanlığı Ankara Tren Garı'nın önündeki patlama sonrası bir açıklama yaptı. Bakanlık kan stoklarının yeterli olduğu belirtirken olay yerine 56 tam donanımlı ambulans sevk edildiğini söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise çevre illerden doktor ve anestezi uzmanı ekiplerin devreye sokulduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saat 10.15'ten itibaren yaralıların yaşama tutunmalarıyla ilgili dinamik şekilde çalıştıklarını, tüm acillerde, hastanelerde ve ameliyathanelerde tedbirleri aldıklarını belirtti. Müezzinoğlu, Ankara'daki ekiplerin yanı sıra çevre illerden de genel cerrah, beyin cerrahi uzmanı, anestezi uzmanı ekiplerinin devreye sokulduğunu söyledi. Olayda çok sayıda yaralı bulunduğunu belirten Müezzinoğlu, "Bu yaralıların inşallah yaşama tutunmalarıyla ilgili dinamik bir şekilde çalışıyoruz, saat 10.15'ten itibaren. Tüm acillerdeki, hastanelerimizdeki, ameliyathanelerdeki tedbirleri aldık" dedi.

56 TAM DONANIMLI AMBULANS

Sağlık Bakanlığınca Ankara Tren Garı'nda yaşanan patlama sonrası olay yerine 56 tam donanımlı ambulans sevk edildiği, aynı bölgede 10 ambulansın hazır bekletildiği ve gerektiğinde devreye sokulmak üzere 5 ambulans helikopter görevlendirildiği bildirildi. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Ankara merkezindeki bütün hastanelerde uzman doktorların görev başında olduğu, ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin aktif bir şekilde hizmet verdiği belirtildi. Açıklamada, "Ankara Tren Garı'nda yaşanan patlama sonrasında olay yerine şu ana kadar biri çok sedyeli olmak üzere 56 tam donanımlı ambulans sevk edildi ve 10 ambulans da olay yerinde hazır bekletiliyor. Ayrıca ihtiyaç halinde kullanılmak üzere 5 ambulans helikopter görevlendirildi" ifadesine yer verildi.

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması

ALANI BOŞALTIN ÇAĞRISI

‘Emek, Barış ve Demokrasi’ mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren garı önünde yaşanan patlamadan sonra ölü ve yaralılar olduğu ifade ediliyor. Mitingin organizasyonunda bulunan DİSK’in Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu alanın boşaltılması yönünde çalışma yaptıklarını belirtti ve alan boşaltılsın çağrısı yaptı. Çerkezoğlu sadece bu miting için dün Ankara dışından 500 otobüsün kente geldiğini söyledi. Çerkezoğlu sözlerine şöyle devam etti: Çok üzgünüz. Üzgünüz öfkeliyiz. Günlerdir kardeş kanının durmasına karşı durdurulması için barış kardeşlik adına Ankara’ya geldik. Bu buluşmamız iki büyük patlama ile kana bulandı. Bu ülkede kardeşlik istemeyenlerin her türlü katliamı yapabildiklerini bir daha gördük. Bu ülke sahipsiz değil. Bugün işçiler mühendisler doktorlar memurlar bunun için toplanmıştık” dedi.

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması HÜRRİYET GAZETESİ OKUR TEMSİLCİSİ FARUK BİLDİRİCİ PATLAMA BÖLGESİNİ ANLATTI

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması CHP’Lİ ÇAM: İKİ PATLAMA OLDU, ÖNÜME BİLYE DÜŞTÜ

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması HDP'Lİ SIRRI SÜREYYA ÖNDER: ANKARA'DA PATLAMAMIŞ BİR BOMBA TESPİT EDİLDİ

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması ANKARA TREN GARI KAVŞAĞINDA PATLAMA

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması PATLAMANIN GERÇEKLEŞTİĞİ NOKTADA ‘EMEK, BARIŞ, DEMOKRASİ’ MİTİNGİ YAPILACAKTI

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması ANKARA’DAKİ PATLAMADA CANLI BOMBA ŞÜPHESİ

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması PATLAMADAN HEMEN ÖNCE BU PANKARTLARI AÇMIŞLARDI

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması DEMİRTAŞ’IN TOPLANTI ÖNCESİ HDP İL BİNASI’NDA GÜVENLİK ARAMASI

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması ANKARA’DAKİ PATLAMA DÜNYA BASININDA

Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması CHP’Lİ GÜRSEL TEKİN: YÜRÜYÜŞE CHP’Lİ VEKİLLER DE KATILACAKTI

False