Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

  Hürriyet Haber
  21.04.2017 - 07:48 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı, sağlık alanlarından mezun on binlerce öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediyor. Toplam 12 bin 500 kişinin atamasını gerçekleştirecek olan Sağlık Bakanlığı, personel alımı ile eksiklik yaşanan bölgelere daha rahat hizmet götürebilecek. Peki, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın müjdesini verdiği, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı ilanı ne zaman yayımlanacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

  Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularının ne zaman yapılacağı binlerce sağlık çalışanı tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçtiğimiz ay, 2017 yılı için 16 bin 500 sağlık personeli atanacağını, bunun 3 bin 900’ünü atadıklarını, geri kalan 12 bin 500 kişiyi de iki ay içerisinde atayacaklarını söyledi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçtiğimiz ay, 2017 yılı için 16 bin 500 sağlık personeli atanacağını, bunun 3 bin 900’ünü atadıklarını, geri kalan 12 bin 500 kişiyi de iki ay içerisinde atayacaklarını söyledi. 

  Bakan Akdağ, Ceyhan Kültür Merkezi’nde ‘Gençlik Kürsüsü’ programı kapsamında gençlerle bir araya geldi. Bazı sağlık meslek lisesinde okuyan öğrencilerin atama istemesi üzerine Bakan Akdağ, şunları söyledi:

  “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.”

  Daha sonra Bakan Akdağ’a bir öğrenci Türk Bayrağı hediye etti.

  Sağlık Bakanlığı'nın alımla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

  BAKAN AKDAĞ MÜJDEYİ DAHA ÖNCE VERMİŞTİ

  Konuyla ilgili daha önce katılım sağladığı bir telebvizyon programında konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık sektöründe çalışanların istihdamıyla ilgili gelen soruya yanıt vermişti. Bakan Akdağ, Maliye Bakanından ihtiyaç için talapte bulunduğunu ifade etmiş ve şu ifadelerde bulunmuştu:

  "Sayılar henüz netleşmedi, Maliye Bakanlığı asgari 12 bin kişi konuştuk ancak bu sayı bize yeterli değil. Tekrar Maliye Bakanı'nın, Başbakan'ın kapısını çalacağım. Ne kadar sağlık personeli istihdam edersem mutlu olurum. Çünkü gerçekten ihtiyacımız var. Sağlık Bakanlığı olarak daha fazla sayıda sağlık personeli istihdam etme hakkımız var."

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı