Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı nasıl yapılacak? Bakanlıktan adaylara yeni duyuru

  Hürriyet Haber
  08.06.2017 - 22:02 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı personel alımı 2017/5 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından binlerce vatandaşın erişimine açıldı. ÖSYM'den Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili yeni bir açıklama geldi ve adaylara duyuruldu. Bakanlık, 7 Haziran Çarşamba günü saat 15.00 itibariyle başvuru hakkında detayları paylaşan ÖSYM, 8 Haziran Pazartesi günü kılavuz bilgilerinin güncellendiğini duyurdu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı nasıl yapılacak? İşte, bakanlıktan adaylara yapılan duyuru.

  Sağlık Bakanlığı personel alımı 2017/5 tercih kılavuzu konusunda ÖSYM'den yeni bir açıklama geldi. KPSS 2017/5 tercih kılavuzunda bazı noktalarda güncelleme yapıldığını duyuran ÖSYM, adayların yeni tercih kılavuzunu dikkate almasını ifade etti. İşte, ÖSYM'nin yayımladığı o duyuru ve KPSS 2017/5 tercih kılavuzunu inceleyen vatandaşların araştırdığı branş dağılımı detayları

  BAKANLIKTAN ADAYLARA YENİ DUYURU

  "7 Haziran Çarşamba günü saat 15.00 itibariyle başvuru hakkında detayları paylaşan ÖSYM, 8 Haziran Pazartesi günü kılavuz bilgilerinin güncellendiğini duyurdu. Tercih kılavuzunun yenilendiğini duyuran ÖSYM, adayların yeni kılavuza riayat edilmesi gerektiği konusunda bilgi verdi. İşte, o açıklama;

  7 Haziran 2017 tarihinde ÖSYM’nin İnternet adresinden yayımlanan 2017/5 Tercih Kılavuzunda yer alan Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Sözleşmeli Sağlık Personeli Pozisyonları ‘Açıklamalar ve Uyarılar ile Başvuru Genel ve Özel Şartları’ güncellemesi yapılmıştır.

  Kılavuz, yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Bu düzeltme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Ek'te yer alan 8 Haziran 2017 tarihli Kılavuzu esas almaları gerekmektedir."

  YENİ KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

  Sağlık Bakanlığı başvuru duyurusunu şöyle gerçekleştirmişti;

  "Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.Adaylar tercihlerini 7-13 Haziran 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri,13 Haziran 2017 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir.

  Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre,saat 7 Haziran Çarşamba 15:00'den itibaren internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

   Adaylara saygıyla duyurulur."

  BAŞVURU İLANIYLA BİRLİKTE BRANŞ DAĞILIMI DA YAYINLANDI

  Yayımlanan branş dağılımında en çok kadro, 6 bin 368 personel ile hemşirelik bölümünde yer alıyor. Bu bölümün ardından 1679 kişi ile İlk ve Acil Yardım ve 1011 kadro ile ebelik yer alıyor. İşte, tablonun tamamı;

  Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı nasıl yapılacak Bakanlıktan adaylara yeni duyuru

  BAŞVURULARIN BUGÜN BAŞLAYACAĞI DUYURULMUŞTU

  Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu ve başvuru detayları, Devlet Personel Başkanlığı tarafından şu şekilde duyurulmuştu;

  "Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

  Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

  Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

  Adaylar tercihlerini, 7 - 13 Haziran 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

  Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 7 Haziran 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

  Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adayların ise Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmalarına gerek yoktur.

  Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinde (*) ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır."

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı