GeriGündem Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlayacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusunun iki ay içerisinde gerçekleştirileceğini aktaran Bakan Recep Akdağ, alımların 2017 yılında 16 bin 500'e tamamlanacağını ifade etti. Geçtiğimiz günlerde 4 bine yakın kişinin atamasını gerçekleştiren bakanlık, ihtiyacı karşılamak için 12 bin civarında atama daha yapacak. Peki, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusunun ne zaman yapılacağını merak eden on binlerce aday, Recep Akdağ'ın müjdelediği konu hakkında detayları merak ediyor. Başvurunun ne zaman gerçekleştirileceğini araştıran personel adayları, Sağlık Bakanlığı tarafından gelecek olan duyuruya kilitlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, Recep Akdağ'ın konuşmasının detayları

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılı için 16 bin 500 sağlık personeli atanacağını, bunun 3 bin 900’ünü atadıklarını, geri kalan 12 bin 500 kişiyi de iki ay içerisinde atayacaklarını söyledi. 

Bakan Akdağ, Ceyhan Kültür Merkezi’nde ‘Gençlik Kürsüsü’ programı kapsamında gençlerle bir araya geldi. Bazı sağlık meslek lisesinde okuyan öğrencilerin atama istemesi üzerine Bakan Akdağ, şunları söyledi:

“Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.”

Daha sonra Bakan Akdağ’a bir öğrenci Türk Bayrağı hediye etti.

BAKAN AKDAĞ MÜJDEYİ DAHA ÖNCE VERMİŞTİ

Konuyla ilgili daha önce katılım sağladığı bir telebvizyon programında konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık sektöründe çalışanların istihdamıyla ilgili gelen soruya yanıt vermişti. Bakan Akdağ, Maliye Bakanından ihtiyaç için talapte bulunduğunu ifade etmiş ve şu ifadelerde bulunmuştu:

"Sayılar henüz netleşmedi, Maliye Bakanlığı asgari 12 bin kişi konuştuk ancak bu sayı bize yeterli değil. Tekrar Maliye Bakanı'nın, Başbakan'ın kapısını çalacağım. Ne kadar sağlık personeli istihdam edersem mutlu olurum. Çünkü gerçekten ihtiyacımız var. Sağlık Bakanlığı olarak daha fazla sayıda sağlık personeli istihdam etme hakkımız var."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle