Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanlığı personel alımı için branş dağımı açıklandı! 12 bin 500 kişi alınıyor!

  Hürriyet Haber
  06.06.2017 - 13:56 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu için 12 bin 500 kişilik branş dağılımı açıklandı. Ülke çapında ihtiyaç duyulan bölgelere yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı ataması, branş dağılımı listesine göre en çok hemşire unvanına yapılacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, branş dağılımı ve detaylı bilgiler

  Sağlık Bakanlığı bünyesine alımı gerçekleşecek olan 12 bin 500 personel için tarih bilgisi verildi. Sağlık alanından mezun olan vatandaşların merakla beklediği Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu, 7-13 Haziran tarihleri arasında, KPSS puanları baz alınarak ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu için şartlar ne olacak?

  BAŞVURU İLANIYLA BİRLİKTE BRANŞ DAĞILIMI DA YAYINLANDI

  Yayımlanan branş dağılımında en çok kadro, 6 bin 368 personel ile hemşirelik bölümünde yer alıyor. Bu bölümün ardından 1679 kişi ile İlk ve Acil Yardım ve 1011 kadro ile ebelik yer alıyor. İşte, tablonun tamamı;

  Sağlık Bakanlığı personel alımı için branş dağımı açıklandı 12 bin 500 kişi alınıyor

  BAŞVURULAR 7-13 HAZİRAN'DA

  Sağlık Bakanlığı personel alımı duyurusu, Devlet Personel Başkanlığı tarafından şu şekilde duyuruldu;

  "Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

  Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

  Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

  Adaylar tercihlerini, 7 - 13 Haziran 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

  Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 7 Haziran 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

  Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adayların ise Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmalarına gerek yoktur.

  Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinde (*) ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır."

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı