GeriGündem Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman? Sağlık Bakanlığı İŞKUR kurası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman? Sağlık Bakanlığı İŞKUR kurası

Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman? Sağlık Bakanlığı İŞKUR kurası

Sağlık Bakanlığı'nın yapacağı en az ilkokul mezunu 5 bin 298 ilkokul mezunu personel alımına dair heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek en az ilkokul mezunu 5 bin 298 personel için, İstanbul ve Ankara illerine başvuru yapan ve kuraya katılmaya hak kazanan isimler İŞKUR tarafından ilan edilmişti. Gözler şimdi kuranın yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatı sürekli işçi kadrolarına yapılacak 5 bin 298 personel alımına ilişkin süreç henüz tamamlanmadı. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) tarafından yapılacak istihdamlar için İstanbul ve Ankara illeri için kuraya katılmaya hak kazanan isimler geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. İşte, kuranın yapılacağı tarih ve yer bilgisi...

İŞKUR tarafından yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli olduğu ilan edildi. Kurum tarafından yapılan duyuruda iki farklı liste yayınlandı. Açıklanan sonuçlarla birlikte, İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak açıklandı. Diğer illere ait sonuçlar açıklandıkça haberimizden takip edebilirsiniz.

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura tarihi ise 25 Ekim 2018 olarak belirlendi. Kura çekilişi saat 09:00 - 18:00 arasında Ankara'da yapılacak.

İSTANBUL LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YAZILI TEBLİGAT YAPILMAYACAK

İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçlar ve diğer her türlü duyuruların, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "www.yhgm.gov.tr" internet adresinden ilan edileceği ve kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacağı, bu ilan tebligat yerine geçeceği daha önce açıklanmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle