Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanlığı: Mahkeme kararına göre adım atarız

  Hürriyet Haber
  07.08.2012 - 16:36 | Son Güncelleme:

  Mahmut Taşlı’nın 25 Mayıs’ta mide bulantısı” şikâyetiyle Ankara Numune Hastanesi’ne başvurup, kanser teşhisiyle 3 sağlıklı organın alındığı iddiaları üzerine Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı.

  Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Halil Sincan da Hürriyet'e yaptığı açıklamada, bu tip olaylarda önceliğin mahkemede olduğunu belirterek," Zaten sanıyorum hastanın avukatları da adli süreci başlatmışlar. Mahkemenin sonucuna göre de Sağlık Bakanlığı devreye girer.

  Mahkeme, böyle davalarda iki yönden karar verir; Bir- davacının mağdur olduğuna karar verip, davalı tarafı tazminata mahkum edebilir. 2- Eğer suç unsuru görürse, hapis cezasına da karar verebilir.

  Mahkeme kararının bir örneği de Sağlık Bakanlığı'na gelir. Biz de gelen mahkeme kararı çerçevesinde bize düşeni yaparız. Mahkeme kararı uyarınca, idari soruşturma açarız"

  Bakanlığın özellikle uzuv kaybı, iş görememezlik gibi konularda çok dikkatli inceleme yaptığını da vurgulayan Sincan, "mahkemenin böyle bir tespitinin olması halinde gereğini Sağlık Bakanlığı olarak yaparız" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı