Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? Branş dağılımı

  Hürriyet Haber
  19.05.2017 - 10:28 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı, kendi bünyesine dahil etmek üzere bin 555 personel alımı yapacağını duyurdu. İstanbul'un personel ihtiyacını gidermek için Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personel alımı gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? Branş dağılımı nasıl olacak? İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına ilişkin detaylar!

  Sağlık Bakanlığı, resmi sayfası üzerinden bin 555 sağlık personeli ataması yapacağını duyurdu. Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamada, bin 555 personelin atanması ile ilgili yerlerin Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden ilan edileceği bildirildi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları neler? Başvurular için son gün ne zaman? İşte, sürece ilişkin detaylar!

  BAŞVURULAR HANGİ TARİHLER ARASINDA?

  Başvurular 17 Mayıs 2017- 24 Mayıs 2017 (Saat 18:00 e kadar)  tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak. Bu kuraya sadece kadrosu Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda ve İstanbul ili dışında bulunan personelin başvuruları kabul edilecek.

  HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPILACAK?

  Resmi sayfa üzerinden yapılan açıklamaya göre, 6 biyolog, 5 çocuk gelişimcisi, 2 dil ve konuşma terapisti, 27 diyetisyen, 118 ebe, 25 fizyoterapist, 825 hemşire, bir iş ve uğraş terapisti, 11 laborant, bir odiyolog, bir perfüzyonist, 11 psikolog, 4 sağlık fizikçisi, 278 sağlık memuru, 193 sağlık teknikeri, 20 sağlık teknisyeni, 18 sosyal çalışmacı, 5 diş protez teknisyeni ve 4 tıbbi teknolog olmak üzere toplam bin 555 personelin ataması olacak. Söz konusu kura 9 Haziran Cuma günü noter huzurunda gerçekleştirilecek.

  PERSONE ALIM ŞARTLARI NELER?

  1. Bu kuraya sadece kadrosu Kamu Hastaneleri Kurumunda bulunan personelin başvuruları kabul edilecektir. İstanbul ili içerisindeki başvurular kabul edilmeyecektir.

  2. 669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlığımıza devredilen personelin kura son başvuru tarihi itibariyle bulundukları ilde toplamda fiilen 2 (iki) yıl süre ile görev yapmış olma şartı aranmayacaktır. 

  3. Sağlık hizmetlerinin aksamaması ve etkili personel planlaması yapılabilmesi için, kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu İle Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının merkez teşkilatlarınca yapılan en son atama işlemine müteakip başlayış tarihinden itibaren Kamu Hastaneleri Kurumu kadrosunda fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir. 

  4. Kura son başvuru tarihi itibariyle aday memurluğu devam eden personel bu kuraya müracaat edemeyecektir. 

  5. Kuraya başvuran personelin yerleştirme işlemleri 01.06.2017 tarihine göre hesaplanan ve ilan edilen hizmet puanları esas alınarak yapılacaktır. 

  6. Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri kadrosunda çalışanlar, halen çalıştıkları unvan ve branşlarında, diğer personel ise halen çalıştıkları kadro unvanlarında açılan münhal kadrolara müracaat edebileceklerdir. 

  7. Sözleşmeli Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışan personel bu kuraya müracaat edebilecek olup, bu kapsamda yerleşen personelin kura tarihinden itibaren en geç 1 ay içinde sözleşmelerini feshetmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde atamaları yapılmayacaktır.

  SAĞLIK PERSONEL ALIMI TÜM ŞARTLARI VE DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı