Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanı'ndan Gül'le ilgili açıklama

  AA
  29.08.2012 - 11:28 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kulağındaki rahatsızlıkla ilgili, “Durumu iyiye gidiyor. Çok iyi bir ekip kendisini takip ediyor” dedi. Akdağ, ameliyat olup olmayacağı ilgili de, “ Bildiğim kadarıyla yok” diye konuştu.

  Gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sağlık durumuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Akdağ, bir kişinin sağlık durumuyla ilgili açıklamaların, kişinin kendisi, sözcüsü ya da izin verdiği hekimleri tarafından yapılması gerektiğini söyledi.

  Ancak Gül'ün sağlık durumuyla ilgili konunun basına yansıdığını aktaran Akdağ, “Cumhurbaşkanımızın sağlık durumu, kulağıyla ilgili mesele son derece iyiye gidiyor. Çok iyi bir ekip, kendisini Hacettepe'deki arkadaşlarla bir uzmanlar ekibi konsülte ediyor, birçok uzman birlikte takip ediyor. Allah'a şükür durumu iyi” diye konuştu.

  Akdağ, “Bir ameliyatın söz konusu olup olmadığı” sorusuna da “Bildiğim kadarıyla yok ama bunu bana sormayın. Bu açıklamayı Cumhurbaşkanımızın hekimleri yapıyorlar zaten. Onlar hangi açıklamayı yapıyorsa, en iyi, en temel açıklama Sağlık Bakanının değil onların yaptığı açıklamadır” yanıtını verdi.

  CUMHURBAŞKANLIĞINA, CEMİL ÇİÇEK VEKALET EDECEK

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı