Gündem Haberleri

  'Sağlık Bakanı yolsuzluğa göz yumuyor'

  Hürriyet Haber
  08.04.2004 - 17:08 | Son Güncelleme:

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Yıldız, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın aynı zamanda köylüsü ve okul arkadaşı olan Şanlıurfa Devlet Hastanesi Başhekimi'nin yolsuzluklarına göz yumduğunu ileri sürdü.

  Yıldız, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı gündemdışı konuşmada öncelikle Şanlıurfa'nın çok ciddi sağlık sorunları bulunduğunu anlattı. Mahmut Yıldız, Şanlıurfa'da toplam 120 sağlık ocağı varken bunların büyük bölümünün kapalı durumda olduğunu, açık olan az sayıda sağlık ocağının da personel ve teçhizat eksikliği nedeniyle hizmet veremez durumda bulunduğunu söyledi.
  İlçelerin çoğunluğunda hastane olmadığını, varolanların da yeterli cihaz donanımına sahip olmadığı için ihtiyaca cevap veremediğini kaydeden Yıldız, ''Biz 11 milletvekilinin yaptığı iş ilimizden gelen hastalarla ilgilenmektir. Biz milletvekili olarak artık hastalarımızı Ankara'ya taşımak yerine ihtiyaca cevap veren donanımlı hastaneleri bölgemizde hizmete sokmak istiyoruz'' dedi.
     
  ''YOLSUZLUĞU VE AKÇELİ KİRLİLİĞİ TESCİLLİ...''
     
  Şanlıurfa'da inşaatı 10 yıl devam eden 500 yataklı devlet hastanenin nihayet hizmete girdiğifade eden Yıldız, emeği geçen herkese teşekkür etti. Eksik olan tıbbı cihazların da bir an evvel temin edilmesini temenni ettiklerini kaydeden Yıldız, esas vurgulamak istediği konunun bu pırıl pırıl hastanenin başında ''yolsuzluğu ve akçeli kirliliği müfettiş raporlarıyla tespit edilen'' bir başhekimin bulunması olduğunu söyledi. Mahmut Yıldız şunları kaydetti:
    
  ''Bu başhekim daha önce de başhekimlik görevinde bulunmuş fakat yolsuzluk yapmadaki becerisinden dolayı görevinden alınmıştır. Becerisiyle birlikte aynı zamanda şanslı olan bu kişi köylüsü ve okul arkadaşı sağlık bakanı olunca tekrar aynı göreve atanmış. Urfa kamuoyunun kararlı tutumu neticesinde sağlık bakanlığından gönderilen müfettişler bakanlığımıza rapor sunuyorlar. Bu raporda başhekimin bu görevden alınarak döner sermaye ile ilişkisinin acilen kesilip şehir dışına bir yere nakledilmesi istenmektedir.
    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı