Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Annelik bir kariyerdir

  İSTANBUL (DHA)
  02.01.2015 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun dün yaptığı ''Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir'' açıklamasına sosyal medyadan tepki yağdı. Yazar Elif Şafak, tepkisini "Annelik 'kariyer' değildir, kadınların hangi kariyeri seçip nasıl yaşayacaklarına siyasetçiler değil, kadınlar karar verir" diyerek gösterdi. Bakan, tepki çeken sözlerini bugün ''Annelik tartışılmasız bir kariyerdir. Erkeklerin sahip olamayacağı bir kariyerdir. Asla tartışılmaz. Annelik bir kariyerdir ve kutsal bir kariyerdir" ifadeleriyle yineledi.

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Feshane'de düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günleri'nin açılışına katıldı. Müezzinoğlu program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  "ANNELİK KARİYERDİR" SÖZLERİ

  Bakan Müezzinoğlu'na "Annelik ve kariyer" ile yaptığı açıklama soruldu. Müezzinoğlu, "Annelik asla vazgeçilmeyecek, insanlığın varoluşundan sonuna kadar var olacak bir kariyerdir. Annelik tartışılmaz bir kariyerdir. Erkeklerin sahip olamayacağı bir kariyerdir. Asla tartışılmaz. Annelik bir kariyerdir ve kutsal bir kariyerdir" dedi.

  "İki gün önce annemden aldığım dersler, bir annenin kariyerinden aldığım derslerdir" diyen Bakan Müezzinoğlu, "Bunu şunlar karar versin, bunlar karar versin değil insanlığın ortak değeridir. Anneliği bir kariyer olarak görüyorum. Herkes tartışabilir. Birileri şunu derse ki bunu siyasetçiler tartışmasın, bir ülkenin bütün sorunlarını siyasetçiler öncülük yapar ve tartışır. Çünkü o siyasetçiler millet tarafından seçilmişlerdir. Bunu söyleyenler ya demokrasi taraftarı değildir yada millet taraftarı değildir. Milli iradeye sayı gösteren milletin seçtiklerine de saygı gösterecek" diye konuştu.

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Annelik bir kariyerdir Elif Şafak'tan Bakan Müezzinoğlu'na kariyer yanıtı: Annelik kariyer değildir

  AİLE HEKİMLERİNE CUMARTESİ MESAİSİ

  Bazı sağlık örgütlerinin Aile hekimlerinin cumartesi günü mesai yapacağı yönündeki genelgeye karşı çıkması sorulan Müezzinoğlu, "Hafta arası da çalışamamam diyebilirler. Biz vatandaşların sağlık hizmetlerini karşılamak zorundayız. Cumartesi günü 8 saatlik bir mesai nöbetini aile hekimi arkadaşlar taşıyacak. Sayımızın uygun olduğu dönem buna pazar günü de dahil edeceğiz" ifadesini kullandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı