Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanı: Mesaisini bıraktıysa tabii ki soruşturma yapılır

  Özgür ARSLAN / İSTANBUL, (DHA)
  14.06.2013 - 13:52 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 1. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı’nın açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, "Gezi Parkı’nda görev yapan doktorlara soruşturma açılacağı haberleri doğru mu?" sorusu üzerine Müezzinoğlu, "Sağlık hizmeti sunma mekanları ve merkezleri bellidir. Herhangi bir yerde bir reçete yazmak, tedavi yapmak Sağlık Bakanlığı’nın iznine tabiidir. Buralarda oluşabilecek herhangi bir ’malpraktisin’ muhatabı ve sorumlusunun hukuken kim olduğunun kayıt sistematiğinin olması, Türkiye’deki sağlıkla ilgili uygulamaların, bilgilerinin toplanması, yarın doğacak hukuki sonuçların takibi için bir sistemin, düzenin olması gerekir. Dolayısıyla bu anlamda düzenin ve sistemin kurulması adına bölgedeki tüm özel ve kamu hastanelerine gelecek yaralı hastalarla ilgili bilgi akışının sağlıklı olmasıyla ilgili duyurular yapıldı. Yasa dışı veya izin dışı uygulamalar yapıldığında savcılık gereğini yapar" dedi.

  "Sağlık Bakanlığı bünyesinde böyle görev yapan doktorlara yönelik bir soruşturma var mı?" sorusuna Bakan Müezzinoğlu, "Mesai saatinde, mesaisini bırakıp bir başka yere gittiyse, mesai dışında hiç kimsenin nerede ne yaptığı değil, ama mesaisini bıraktı gittiyse tabii ki soruşturma yapılır" diye yanıt verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı