GeriGündem Şafak vakti baskın... Evleri tek tek arandı, çok sayıda gözaltı var... DEAŞ'ın 'beyin yıkayan hücresi' çökertildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şafak vakti baskın... Evleri tek tek arandı, çok sayıda gözaltı var... DEAŞ'ın 'beyin yıkayan hücresi' çökertildi

Adana’da terör örgütü DEAŞ’a düzenlenen operasyonda 1’i kadın 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan DEAŞ üyelerinin örgüt adına düzenledikleri sohbet toplantıları ve özel derslere katılan kişilerin dini duygularını sömürerek, Irak ve Suriye'deki örgüt saflarına katılmaya ikna ettikleri öğrenildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü (TEM) ekipleri, şafak vakti terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyon başlattı. Özel Harekat timlerinin de desteği ile daha önceden belirlenen adreslere baskınlar yapıldı.

Özel Harekat Timleri koçbaşlarıyla söz konusu evlerinin kapılarını kırarak içeri girdi. Şahısların evleri didik didik arandı.

Operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar adli tıp birimindeki sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan zanlıların örgüt adına faaliyet gösterip, düzenledikleri sohbet toplantıları ve verdikleri özel derslere katılan kişilerin dini duygularını sömürerek sözde cihada özendirip, onları Suriye ve Irak'ta örgüt saflarına katılmaya ikna ettikleri ortaya çıktı. Gözaltına alınan zanlıların sorguları devam ediyor.

Şafak vakti baskın... Evleri tek tek arandı, çok sayıda gözaltı var... DEAŞın beyin yıkayan hücresi çökertildi

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle