GeriGündem Sadri Alışık Ödülleri dağıtıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sadri Alışık Ödülleri dağıtıldı

Sadri Alışık Ödülleri dağıtıldı
refid:11437671 ilişkili resim dosyası

14. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, törenle sahiplerine verildi. Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde, Kerem Alışık ile Berna Laçin'in sunuculuğunu yaptığı törende onur ödüllerini, tiyatro dalında Yıldız Kenter, sinema dalında ise Türkan Şoray ve Vedat Türkali aldı. İşte ödüllerin bu yılki sahipleri.

Tiyatro dalında “Yılın en başarılı yapımının yönetmeni” ödülüne,İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları'nca sahnelenen  “Maskeliler” oyunuyla Taner Barlas değer görüldü.

“Yılın en başarılı kadın oyuncusu” ödülü, Semaver Kumpanya'da  sahnelenen “Cesaret Ana ve Çocukları” oyunundaki rolüyle Tilbe Saran'a, “Yılın  en başarılı erkek oyuncusu” ödülü ise İBB Şehir Tiyatroları'nca sahnelenen  “Maskeliler” oyunundaki rolüyle Mehmet Gürhan ve Levent Üzümcü'ye verildi.

“Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu” ödülüne, İBB Şehir  Tiyatroları'nca sahnelenen “Kırmızı Pazartesi” oyunundaki rolüyle Mahperi  Mertoğlu, “Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu” ödülüne ise Tiyatro  Stüdyosu'nda sahnelenen “Nehrin Solgun Yüzü” adlı oyundaki rolüyle Kevork  Türker layık görüldü.

“Müzikal ya da komedi dalında yılın en başarılı erkek oyuncusu” ödülü,  Tiyatro Pera'da sahnelenen “Rahat Yaşamaya Övgü” oyunundaki rolüyle Levent  Öktem'in, “Yılın en başarılı kadın oyuncusu” ödülü ise Asya Prodüksiyon  Tiyatro'da sahnelenen “Basit Bir Ev Kazası” oyununda rol alan Günay  Karacaoğlu'nun oldu.

Tiyatro Pera'da sahnelenen “Rahat Yaşamaya Övgü” adlı oyundaki rolüyle  Erdinç Anaz “Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu”, yine aynı  oyundaki performansıyla Başak Meşe ise “Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın  oyuncusu” seçildi.

“Efes Pilsen Gençlik Özel Ödülü” ise sahneledikleri “Albay Kuş”  oyunuyla Tiyatro Adam oyuncularına verildi.

Sinema dalında “En iyi erkek oyuncu” ödülünü “Devrim Arabaları”  filmindeki rolüyle Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm,  Serhat Tutumluer, Onur Ünsal ve Selçuk Yöntem paylaşırken, “En iyi kadın  oyuncu” ödülüne “Issız Adam” filmindeki performansıyla Melis Birkan değer  görüldü.

“En iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülü “Vicdan” filmindeki rolüyle  Tülin Özen'e, “En iyi yardımcı erkek oyuncu” ödülü ise “Üç Maymun” filmindeki  rolüyle Ercan Kesal'a sunuldu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle