GeriGündem Sadıkoğlu Ailesi’ne Vakıfbank’tan haciz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sadıkoğlu Ailesi’ne Vakıfbank’tan haciz

Armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun bir bankaya olan 8,5 milyon YTL'lik kredi borcu için 2 evine, eşinin arsasına ve Beykoz'daki yalıya haciz geldi.

Vakıflar Bankası, 8.5 milyon YTL kredi borcunu ödemeyen Tuzla Tersanecilik ve Turizm A.Ş’nin sahibi Kahraman Sadıkoğlu’nun, tamamı ipotekli bulunan Anadolu Hisarı’ndaki 2 evine, eşi Julide Sadıkoğlu’nun 8 arsasına, baldızı Rabia Çapa ile kızları Didem Çapa ve Sinem Çapa’ya ait Beykoz’daki yalıya haciz koydu.

BİLİRKİŞİ BELİRLEDİ:

Vakıflar Bankası Tuzla Tersanecilik ve Turizm A.Ş’nin sahibi işadamı Kahraman Sadıkoğlu’na 8,5 trilyonluk kredi verdi. Sadıkoğlu borcunu ödeyemeyince, banka krediye karşı ipoteğe bağladığı Beykoz Anadolu Hisarı Otağtepe’de bulunan bahçe içindeki iki kagir eve, aynı yerde bulunan eşi Julide Sadıkoğlu’na ait 8 arsaya ve baldızı Rabia Çapa’nın kızları Didem Çapa ve Sinem Çapa’nın üzerine kayıtlı Anadolu Hisarı’ndaki yalıya haciz işlemi başlattı. Parayı tahsil etmek isteyen banka, bilirkişiden bu gayrimenkullerin kıymetini taktir etmesini istedi. Bilirkişi hazırladığı raporda, Çapa Ailesi’nin yalısına 1 milyon 399 bin 375 YTL olmak üzere tüm gayrimenkullere 3 milyon 175 bin 975 YTL değer biçti.

SADIKOĞLU İTİRAZ ETTİ:

Kahraman Sadıkoğlu ve ailesi, sadece yalının değerinin 13.5 milyon YTL olduğunu belirterek bilirkişinin kıymet taktirine mahkeme kanalıyla itiraz etti. Didem Çapa’ya ait yalının boğazın en güzel yalılarından biri olduğu belirtilen dilekçede, şöyle denildi: ‘Bilirkişinin belirlediği rakam ise bu miktarın yüzde onuna tekabül ediyor. Boğaz manzaralı arsa ve evler için de çok az fiyat belirlendi. Bilirkişi herhangi bir semtteki arsayla bir tutarak arsa birim fiyatını 2 bin YTL’den hesapladı. Bu fiyatların arsaların evlerin fiyatlarıyla yakından uzaktan ilgisi yoktur.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle