Gündem Haberleri

  Saddam'ın kaçırılan avukatı öldürüldü

  BAĞDAT (A.A)
  21.10.2005 - 14:06 | Son Güncelleme:

  Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in ve 7 eski Baas yetkilisinin yargılandığı davanın kaçırılan savunma avukatlarından Sadun Canabi'nin ölü bulunduğu bildirildi.

  Avukatlar sendikasının üst düzey yetkilisi Diaa El Saadi, avukatın ailesi ile görüştükten sonra yaptığı açıklamada, Canabi'nin öldürüldüğünü ve cesedinin bulunduğunu söyledi.
    
  El Saadi, Canabi'nin cesedinin, Bağdat'taki Fardus camisi yanındaki bir cadde üzerinde bulunduğunu kaydetti. Canabi'nin ailesi de, avukatın öldüğünü doğruladı.
    
  Saddam Hüseyin ve 7 eski Baas partisi yetkilisinin yargılandığı davanın avukatlarından Canabi, dün Bağdat'taki bürosundan kaçırılmıştı.
    
  Canabi, önceki gün başlayan davada yargılanan Baas yetkililerinden Avad Hamid el Bandar'ın iki avukatından biriydi.

   

  4 POLİS ÖLDÜRÜLDÜ, 4 CESET BULUNDU

   

  Başkent Bağdat'ta silahlı kişilerin İçişleri Bakanlığı'na bağlı polisleri taşıyan bir sivil otomobile ateş açtığı, saldırıda 4 polisin öldüğü bildirildi. Polis yetkilisi, saldırıda 4 polisin de yaralandığını belirtti.
    
  Öte yandan, Irak'ın Ürdün sınırı yakınında gözleri bağlanarak başlarından vurulan 3 polisin cesedinin bulunduğu, polislerin cenazelerinin başkente getirildiği belirtildi. Bağdat'ın merkezinde de tutsakken öldürülen bir sivilin cesedinin bulunduğu kaydedildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı