GeriGündem “Saçlarımın kesilmesine çok ağladım”
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Saçlarımın kesilmesine çok ağladım”

Erzincan’ın 3 köyünde 2 kurdun saldırısı sonucu 3’ü çocuk 13 kişinin yaralandığı olayda, babası Erol Polat tarafından azgın kurdun dişleri arasından kurtarılan 7 yaşındaki Fatma Sinem Polat’a estetik ameliyat yapılacak. Kafa derisi parçalandığı için saçları kazınan ve iki hafta sonra estetik ameliyat geçirecek olan Fatma Sinem Polat, “Saçlarımı çok seviyordum. Saçlarımın kesilmesine çok ağladım. Bu yüzden kurda çok sinirlendim” dedi.

Erzincan Türk Telekom'da çalışan Erol Polat, hafta sonu tatilini geçirmek için eşi Hanım Gülşen Polat ve 4 çocuğuyla Çatalarmut Köyü’ndeki baba evine gitti. Aile 23 Ağustos Pazar günü evin bahçesinde sohbet ederken 10 metre kadar ileride oynayan Fatma Sinem Polat’a kuduz bir kurt saldırdı. Erol Polat, kurda önce sopa ile vurarak uzaklaştırmak istedi. Olmayınca kurdun ağzına elini sokarak hayvanın soluksuz kalmasını sağlayarak Fatma Sinem’i kurtardı. Azgın kurt kaçarken baba- kız ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Saldırıda kafa derisi büyük ölçüde parçalanan Fatma Sinem ile iki parmağı kırılan babası Erol Polat tedavi altına alındı. Servis doktorları, Fatma Sinem’e saldıran kurdun diş izlerinden kurtulması için estetik ameliyat yapılmasına karar verdiler. İki hafta sonra ameliyat masasına yatacak olan Fatma Sinem Erol, “Saçlarımın kesilmesine çok üzüldüm. Hatta gece sabahlara kadar ağladım. Çünkü saçlarımı çok seviyordum ve liseyi bitirene kadar uzatacaktım. Fotoğraflarımdaki uzun saçlarıma baktıkça şimdi kurda daha çok sinirleniyorum” diye konuştu.

Erol Polat ise, “Fatma’nın tek hayali saçlarını olabildiğince uzatmaktı. Ama ameliyat nedeniyle kesilince çok ağladı. Kurdun saldırısında bu kadar ağlamamıştı. Fatma’nın parçalanan kafa derisine iz kalmaması için dikiş atılmayıp, estetik yapılacak. Umarım hiç bir iz kalmaz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle