Gündem Haberleri

  Saçları dağılmış yerde yatıyordu

  Hürriyet Haber
  29.09.2005 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Eski Halter Bayan Milli Takımı Antrenörü Mehmet Üstündağ’ın sporculara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada tanıklık yapan eski milli sporcu Nurbanu Akdoğan, 1997’de Ankara GAP Oteli’nde yaşananları anlattı:

  ‘Üstündağ, Aylin’i odasına çağırdı. 2-3 dakika sonra odaya gittim. Üstündağ, kapıyı 2-3 dakika sonra açtı. Kapı, arkasındaki zincirli demir nedeniyle aralık açıldı. Aylin’i saçı başı dağınık bir halde yerde yatarken gördüm.’

  ESKİ Halter Bayan Milli Takımı Antrenörü Mehmet Üstündağ’ın sporculara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada eski milli sporcu Nurbanu Akdoğan çarpıcı iddialarda bulundu. Ankara 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dünkü duruşmasında, eski milli sporcu Nurbanu Akdoğan, tanık olarak dinlendi. Akdoğan, milli takımın 1997 yılında Ankara GAP Oteli’ndeki kampında bir olaya şahit olduğunu belirtti. Kampta Aylin Daşdelen ile aynı odayı paylaştıklarını anlatan Akdoğan, ‘Aylin ağlayarak, antrenörün kendisini odasına çağırdığını söyledi. Ben de ‘Sen git. Ben birazdan bir şekilde gelirim’ diye gönderdim’ dedi.

  Aylin Daşdelen’in, gitmesinden birkaç dakika sonra Üstündağ’ın odasının kapısını çaldığını ifade eden Nurbanu Akdoğan, şunları söyledi:

  Odamızda bizi dövdü

  ‘Üstündağ, kapıyı 2-3 dakika sonra açtı. Kapı, arkasındaki zincirli demir nedeniyle aralık açıldı. Aylin’i saçı başı dağınık bir halde yerde yatarken gördüm. ‘Ne oldu?’ diye sorduğumda, antrenörümüz, ‘Aylin kapıyı açmaya gelirken düştü’ dedi. Halbuki kapıyı kendisi açmıştı. Aylin’e odasına gitmesini işaret ettiğimde Üstündağ, elindeki plaster bandı bana fırlattı. Odamıza geldiğimizde Aylin, ‘Beni öpmeye kalktı. Ben de izin vermeyince dövdü’ dedi. Üstündağ, daha sonra odamıza geldi ve bizi dövdü.’ Akdoğan, Üstündağ’ın sporculara yönelik hareketleriyle ilgili başka söylentiler duyduğunu, ancak görgüsü ve bilgisi olmadığını kaydetti.

  Şikáyet edemedik

  Akdoğan, Üstündağ’ın avukatı Mehmet Mermer’in sorusu üzerine, antrenörü kimseye şikayet edemediklerini, çünkü kampta başka antrenör ya da yetkili olmadığını söyledi. Mehmet Üstündağ ise tanığın daha önce savcıya verdiği ifade ile duruşmadaki ifadesinin çeliştiğini savunarak, Akdoğan’ın yalan söylediğini iddia etti. Duruşma, diğer tanıkların dinlenmesi için ertelendi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı