Gündem Haberleri

  Saçan: Kohen’le yemeğe gittim

  Hasan TÜFEKÇİ/ANKARA
  25.12.2001 - 02:13 | Son Güncelleme:

  Örümcek Ağı operasyonunun kilit ismi Erol Maks Kohen'den hediye aldığı iddia edilen Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, ifadesinde ‘‘Erol Kohen ile bağlantım olamaz, ama tanışmışlığım var, yemeğe gitmişliğim var’’ dedi.

  Ankara'ya giderek DGM Savcısı Hamza Keleş'e ifade veren İstanbul Organize Suçlar ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürü Saçan dün 4.5 saat boyunca Keleş'in sorularını yanıtladı. Keleş'in, telefon faturaları ve uçak biletleri ile harcama dökümlerini gösterdiği Saçan, ‘‘Evet Antalya biletlerimiz Kohen'in şirketi tarafından alındı ama biz sonra parasını verdik’’ yanıtını verdi. Saçan, diğer mafya gruplarına karşı Kohen'i koruduğu yönündeki iddiaları ise reddetti.

  Gözaltına aldırdım

  Keleş'e ifade veren Mali Şube Müdürü Ayhan Mimaroğlu da Kohen'i tanıdığını doğruladı, ‘‘Bu operasyonun İstanbul ayağını biz yürüttük, onları ben gözaltına aldırdım, Ankara'ya ben gönderdim’’ dedi. Bu arada İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Mimaroğlu ve Saçan hakkındaki iddiaların araştırılması amacıyla müfettiş görevlendirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı