GeriGündem Saç yüzünden inzivadaymış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saç yüzünden inzivadaymış

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, kendisine yapılan suikast girişimi sırasında kurşunla yaralanmadığını, elini kırılan bardağın kestiğini açıklayan ve bu açıklaması Gazeteci Orhan Tokatlı'nın kitabında yer alanınca, bir anda gündeme gelen Mehmet Altınsoy olayında ikinci perde, dün dinci basında açıldı...

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Fehmi Koru, Taha Kıvanç adıyla yazdığı ‘Kulis’ köşesinde dün, Altınsoy'un kamuoyu iddialarla çalkalanırken ortadan kaybolma nedenini ‘yeni saç modeline’ bağladı. Koru örtülü bir ironiyle kaleme aldığı Kulis köşesinde dün aynen şu satırlara yer verdi:

‘‘İddiayı ilk dile getiren Mehmet Altınsoy'un iki gün ortalıkta görünmemesinin sebebini ben biliyorum: Yıllarca tepesindeki açıklığı yandan taşıdığı kıllarla örtmesine alışmıştık Mehmet Bey'in; öyle görünmekten vazgeçtiği için yeni saç türüyle ortaya çıkmaktan çekinmiş olmalı...’’

Altınsoy'a yakın isimler de eski FP milletvekilinin, saçındaki açıklığı yan ve arka taraflardan uzatıp, öne doğru tarayarak kapattığını, ancak son dönemde saçını kestirdiğini söylediler.

ÖNCÜSÜ KIRATLIOĞLU

Başı açık politikacılar arasında ‘yandan saç modası’, kamuoyu podyumuna ilk kez DYP eski Milletvekili Esat Kıratlıoğlu ile gündeme gelmişti.

Kıratlıoğlu gazetecilerle girdiği bir iddia sonucu, objektiflerin önünde uzun bir mesafeyi yüzmüş, ancak sudan çıktıktan sonra, attığı kulaçlardan çok ‘saç modeli’ ile ilgi odağı olmuştu. Kıratlıoğlu, sudan çıkınca ensesinden ve şakaklarından uzatarak, başının ortasındaki açıklığı özenle örttüğü saçları açılmış, ‘küçük hilesi’ ortaya çıkmıştı.

Altınsoy da uzun yıllar aynı saç stilini uygulamış, hatta ‘gençleştiren’ bu saç modelini, saç boyasıyla desteklemişti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle