Gündem Haberleri

  Saç kurutma makinesi dramından çıkan gerçek

  Mehmet KAYMAK/ ADANA, (DHA)
  30.04.2012 - 12:23 | Son Güncelleme:

  ADANA’da geçen mart ayında 8 aydır kirasını ödeyemedikleri evde iki çocuğunun ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada kendini tavana asan 26 yaşındaki E.A.'nın intiharıyla ilgili 8 yıllık eşi 36 yaşındaki H.A. hakkında ’kovuşturmaya yer olmadığına’ karar verildi.

  Kararda H.A.’nın eşinin baba mirasının satışından elde edilen 60 bin lirayı alıp, başka kadınlarla harcadığı ve bunu gizli tuttuğu da belirtildi.  

  İki katlı binada 14 Mart’ta meydana gelen olayda alt katta oturan A.Ç.., E.A.’nın 6 yaşındaki oğlu İ.’nin ağlayarak aşağı indiğini gördü. Çocuğun "Annem annem" diye ağlaması üzerine, "Hırsız mı girdi’ düşüncesiyle 10 yaşındaki kızını da yanına alıp üst kata çıktı. Kapıdan E.A.’ya seslenip, cevap alamayan A. Ç., odaları kontrol ettiğinde genç kadını tavana iple asılı halde gördü. A.Ç., cep telefonundan polise ihbarda bulunup, 112 Acil Servis’ten ambulans istedi. Olay yerine gelen sağlık ekibi ve polislerin kontrolünde E.A.’nın öldüğü anlaşıldı.

  SAÇ KURUTMA MAKİNASINI AÇIK BIRAKIP İNTİHAR ETTİ

  Polis ekibinin çevrede yaptığı araştırmaya göre; E.A. olaydan 4 saat önce cebindeki son 6 lirayla yakındaki oduncuya gitti ve yakacak almak istedi. Oduncu "Bacım bu paraya odun mu olur?" deyip, E.A.’nın ısrarı üzerine 10 kilo odunu çuvala doldurup, parasını almadan gönderdi. Sırtladığı çuvalla ev gelen E.A., aldığı odunlar yağmur nedeniyle ıslak olduğu için sobayı yakamadı. Sobanın yanında eski kamyon lastiğini de parçalanıp yakmaya çalıştı, ancak beceremedi. E. A., çocuklarının üşüdüğünü görünce, saç kurutma makinesini çalıştırıp, oğlu İ. ve 7 aylık kızı K.’nin yanına bıraktı. Daha sonra diğer odaya gidip, tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini astı. A. ailesinin 8 aydır ev kirasını da ödeyemediği, E.A.’nın eşi kaynak ustası H.A.’nın bir yıllık işsizliğin ardından olaydan iki ay kadar önce Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki bir şantiyede iş bulup, çalışmaya başladığı belirlendi.

  KOCAYA SUÇLAMA

  İmamoğlu İlçesi’nde toprağa verilen genç kadının yakınları, E.A.’nın babasından miras olarak kalan ev ve tarlayı 60 bin liraya sattıklarını, bu paranın bir yıl içinde bitmiş olamayacağını öne sürüp, maddi durumunun iyi olduğunu bildiklerini ve kendilerine bir şey hissettirmediğini söyledi. E.A.’nın annesi C.K. ise kızının ölümünden kocası ile kocasının ailesinin sorumlu olduğunu ileri sürdü.

  Acılı anne C.K., "Miras hakkı olan ev ve tarlayı geçen yıl sattıktan sonra kızımın evine bir kez gittim. Ben oradayken evin tüm ihtiyacı karşılanıyordu. Ev almak için 3 bin 500 liraya ihtiyaçları olduğunu söyleyince, bankadan kredi çektim. Tek isteğim kızımın mutlu olmasıydı. Ama bu parayı da kocası kızıma göstermemiş" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

  ŞİKAYET ÜZERİNE SORUŞTURMA

  E.A.’nın ablası A.İ. de, kardeşinin yanında 2 ay kaldığını ve eniştesinin kardeşine küfürler ederek, bardak fırlattığına tanık olduğunu ileri sürdü. İnal da kardeşinin durumunu ve yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

  E.A.’ın ailesinin şikayeti üzerine soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı, çalışmasını tamamladı. Cumhuriyet Savcısı, E. A'nın eşi H.A. hakkında kovuşturmaya gerek olmadığı yönde karar verdi.

  60 BİN LİRAYI BAŞKA KADINLARLA HARCADI

  Kaynak ustası H.A.’nın eşinin baba mirasının satışından elde edilen 60 bin lira parayı alıp, başka kadınlarla harcadığı ve bunu gizli tuttuğu belirtilen kararda şöyle denildi:

  "Ölenin kendisini asmasıyla ilgili, şüpheli H. veya başka kişinin, intihar etmesi yönünde ölene yönelik azmettirme, teşvik etme, yardımda bulunma, intihar etme fikrini güçlendirici davranışlarda bulunma gibi eyleminin olduğuna ilişkin herhangi bir kanıt bulunmadığından, şüpheli hakkında kovuşturmaya yer almadığına karar verildi."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı