Gündem Haberleri

  Saç kesme cezası

  Hürriyet Haber
  10.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursalı Sabri Kol, kendisini aldattığından şüphelendiği eşinin önce saçlarını kazıdı. Ardından, sevgilisi sandığı gençle buluşturup, ikisine de kurşun yağdırdı.

  BURSA'nın Fidyekızık Mahallesi'nde oturan 30 yaşındaki Sabri Kol, önceki akşam 2 çocuk annesi, 7 yıllık eşi 27 yaşındaki Nihal Kol ile bayram ziyaretine gidecekti. Sokağa çıkarken kendini aldattığından şüphelendiği eşiyle tartışmaya başlayan Sabri Kol, silah tehdidiyle Nihal Kol'u yere yatırıp, sıfır numara makine ile saçlarını kesti. Bu arada eşinin üzerini de arayan Sabri Kol, bir telefon numarası buldu. Genç kadın, bu telefonun İlhan Alioğlu isimli 20 yaşındaki gence ait olduğunu ve bir süre önce eşiyle ayrı yaşarken arkadaşlık yaptığını itiraf etti.

  Tuzak kurdu

  Eşinin bu gençle hâlâ ilişkisi olduğundan şüphelenen Sabri Kol, bu kez karısına silah zoruyla telefon ettirip, İlhan Alioğlu'na randevu verdirdi. Öfkeli koca, eşini Yalova Yolu üzerinde, Özdilek tesislerinin önündeki buluşma yerine götürüp, kendisi saklandı. Saat 21.00'de buluşma yerine gelen İlhan, Nihal Kol'u otomobiline alıp hareket etti. Otomobili, kendi aracı ile takip eden Sabri Kol, bir süre sonra Kestel yolunda İlhan Alioğlu'nun önünü kesti. Aracından inen Sabri Kol, önce sürücünün yanında ön koltukta oturan eşi Nihal'e 4 el ateş ederek ayaklarından yaraladı. Sonra namluyu direksiyonda oturan İlhan Alioğlu'na çeviren Sabri Kol, onu da ayaklarından 3 kurşunla yaraladıktan sonra aracına binip uzaklaştı.

  Yaralıyken arabadan attı

  İlhan Alioğlu, yaralı haliyle otomobili kullanıp hastaneye ulaşmak için Bursa'ya doğru yola çıktı. Bir süre gittikten sonra yeniden saldırıya uğramaktan korkup Nihal Kol'u otomobilden atan İlhan Alioğlu, 50 metre gittikten sonra direksiyona yığılıp kaldı. Olayı görenlerin Kestel Jandarma Karakolu'na ihbarda bulunması üzerine, Nihal Kol ve İlhan Alioğlu Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaçan Sabri Kol ise karakola telefon ederek, ‘‘Biraz işim var. Bitirip teslim olacağım’’ dedi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı