Gündem Haberleri

  Saç çekme cezası ‘Alo Zabıta’

  Durmuş SEVİNDİK / DHA
  30.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2008’de kızı Elif D.’ye tokat attığı için 3 bin lira para cezası verilen Yaşar D., 1 yıl sonra da kızının saçını çektiği için hâkim karşısına çıktı. Baba D., bu kez cezasını zabıta karakolunda telefona bakarak çekiyor.

  ZONGULDAK’ta 3 çocuk, 4 torun sahibi emekli harita mühendisi Ahmet Yaşar D., 2008’de ailevi konularda sözünü dinlemediği için tartıştığı kızı Elif D.’ye (33) tokat attı. Kızının şikâyeti üzerine 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Parayı ödeyen baba, kızı ile 2009’da yine tartıştı. Ancak bu kez, iddiaya göre tartışma sırasında 3’üncü kattaki evlerinin penceresini açıp aşağıya atlayacağını söyleyen kızını saçından tutup odaya çekti.
  AYNI MAHKEMEYE ÇIKTI
  Elif D.’nin şikâyetiyle baba D. hakkında ikinci kez dava açıldı. Yine 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanan D., 2.5 ay hapse çarptırıldı. Yargıtay’ın kararı bozması üzerine yerel mahkeme cezayı, ‘kamuya yararlı bir işte çalışma’ya çevirdi. Yaşar D. cezasını çekmek için Zabıta Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı