Gündem Haberleri

  Sabrımız tükendi artık adım atacağız

  Hürriyet Haber
  26.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin sabrının tükendiğini belirterek, "Irak topraklarının terör faaliyetleri için kullanılmasına artık müsaade edilmeyeceğini" vurguladı.

  Devlet Konukevi’nde düzenlenen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) Dışişleri Bakanları Konseyi 17. toplantısının açılış konuşmasını yapan Gül, şunları söyledi:

  "Irak’ın istikrarının sağlanması çok önemli. Bu noktada sağlanacak bir istikrar Irak’ın komşularını, bölgemizi ve uluslararası camiayı da etkileyecektir. Bu nedenle uluslararası camia ve Irak’ın komşuları Irak’a yardımcı olmak zorundadır. Bu çerçevede Irak’a komşu ülkelerin Dışişleri bakanlarını 2-3 Kasım’da İstanbul’a davet ettik. Irak komşularına bir tehdit kaynağı olmamalıdır. PKK terör örgütü Türkiye’nin çıkarlarına saldırmak için Irak topraklarını üs olarak kullanıyor. Son yapılan terör saldırıları da bunun açık birer kanıtı olarak ortadadır. Irak’ın toprak bütünlüğü, birlik ve beraberliğine saygı duymasına rağmen Türkiye’nin sabrı tükenmiştir ve Türkiye, Irak topraklarının terör faaliyetleri için kullanılmasına artık müsaade etmeyecektir. Tam olarak kararlılığımız mevcuttur ve gerekli bütün adımları atacağız."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı