Gündem Haberleri

  Sabotaj şüphesi

  DHA
  07.07.2007 - 16:56 | Son Güncelleme:

  Bodrum'daki yangında sabotaj olasılığı üzerinde duruluyor.

  BODRUM'DAKİ ATEŞ ÇEMBERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  Bodrum'da sabah saatlerinde çıkan yangın İçmeler Mevkii, Yalı Beldesi'nde de Tavşanburnu Mevkii'ne doğru ilerlerken alevleri durdurmak mümkün olmadı. Jandarma Gökova'yı kara bulutların kaplamasına yol açan yangının çıkışıyla ilgili sabotaj olasılığı üzerinde durmaya başladı, ancak yol kenarından başlaması nedeniyle söndürülmeden atılmış bir izmaritin de yangına yol açmış olabileceği belirtildi.

  Kızılağaç Köyü'nde 40'tan fazla ev boşaltıldı. Kadınlar çocuklarını alarak evlerinden kaçtı. Otel ve tatil köylerinin görevlileri de yangına müdahale etti. Yangın söndürme çalışmalarına katılanların sayısı 1500'ü aştı. Şimdiye kadar Bodrum Belediyesi'ne ait 1 itfaiye aracı, 1 otomobil, 1 kamyonet, 6 ev, yaklaşık 10 kümes ve kümes hayvanı yandı.
  İlk belirlemelere göre 150 hektarın üzerinde ormanlık alanın hasar gördüğünü belirten Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan “Yangının yol kenarından çıkmış olması şüphe doğuruyor. Jandarma güçleri olay bölgesinde fotoğraflı ve görüntülü araştırma yapıyor. İlçemizdeki ve komşu ilçelerdeki tüm itfaiye, orman ve belediye araçları ile yangın ekiplerini, ambulanslarını, yardıma çağırdık” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı