Gündem Haberleri

  Sabancı'dan gençlere destek

  Hürriyet Haber
  30.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Genç kuşak sanatçıları desteklemek amacıyla yola çıkan Sabancı Üniversitesi bu yaklaşımın ilk adımı olarak Geleceğe Esintiler başlığı altında bir dizi sergi düzenliyor.

  Üniversite'nin Karaköy İletişim Merkezi'ndeki Kasa Galeri'de düzenlenecek dizi sergilerin ilki Şeyda Cesur'un yapıtlarına ayrıldı. Cesur'un, 7 Nisan'dan başlayarak 28 Nisan tarihine kadar sürecek olan bu sergisinin başlığı Emanet.

  Genç sanatçı sergide yeralan yapıtlarında, insanın nesnelerle olan ilişkisini sorguluyor. Telefon, saat, diş fırçası, anahtar, jeton gibi günlük yaşamda sıkça kullanılan objelerden yararlanan Cesur ‘‘Benim geçmişime ait bu nesneleri izleyenler, kendi kişisel tarihleriyle bu objeler arasındabir ilişki kurabilirler’’ diyor.

  Şeyda Cesur, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. 1995'ten bu yana Genç Etkinlik, Genç Yetenekler, Kağıt İşler, Ayşe ve Ercüment Kalmık Vakfı Resim Yarışması Sergisi, 1. Uluslararası Öğrenci Trienali'ne katılan Cesur'un yapıtları, geçen yıl Berlin'de düzenlenen Labirent'te Bir Yolculuk sergisinde de yeraldı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı