Gündem Haberleri

  Saatlerdir aranan çoban öldürülmüş olarak bulundu.

  DHA
  03.04.2016 - 17:31 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Seydikemer İlçesi’nde keçi otlatmaya çıktığı Babadağ’da kaybolan ve saatler boyunca aranan çoban 42 yaşındaki Hüseyin Gökmen ölü bulundu. Gökmen'in sırtından vurularak öldürüldüğü saptandı. Çevrede 3 boş fişek bulundu.

  Seydikemer’in Kabaağaç Mahallesi Dip Mevkisi’nde hayvancılıkla uğraşan evli 2 çocuk babası Hüseyin Gökmen, 150 keçisini otlatmak için dün saat 08.00 sıralarında evinden çıktı. 1965 rakımlı Babadağ’ın eteklerindeki Akbel Mevkisi’nde keçi otlatan Gökmen’i saat 12.00 sıralarında eşi Teslime Gökmen cep telefonundan aradı. Eşiyle konuşarak keçileri otlattığını ve iyi olduğunu söyleyen Hüseyin Gökmen’den bir daha haber alınamadı. Keçiler akşam saatlerinde başıboş şekilde eve dönerken, Gökmen açık olmasına karşın cep telefonu çağrılarına cevap vermedi. Gökmen’in hayatından şüphe eden ailesi saat 20.00 sıralarında Seydikemer’e bağlı Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı’nı arayarak durumu bildirdi. Arazinin dağlık oluşu nedeniyle bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) Fethiye ekibi yönlendirildi.

  3 KİLOMETRE ÇAPINDA ORMANLIK ALANDA ARANDI

  Bölgeye giderek Gökmen’in yakınlarıyla buluşan kurtarma ekipleri, 2 kişilik gruplara ayrılarak ormanlık alanda el fenerleriyle aramaya çıktı. Aramalara bir süre sonra 11 kişilik Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye ekibi de katıldı. Kurtarma ekipleri ve yakınları, yaklaşık 3 kilometre çapındaki alanda Gökmen’i aradı. Belli aralıklarla Gökmen’in cep telefonu aranarak sessiz dinleme yapıldı ancak bir ize ulaşılamadı.

  11 KİLOMETRE MESAFEDEN SİNYAL ALINDI

  Jandarma ekipleri ise cep telefonu sinyalinden Gökmen’in yerini belirlemeye çalıştı. Telefonun sinyal verdiği bölgenin Babadağ’ın diğer yakasındaki Boğaziçi Mahallesi’nde bir ormanlık alan olduğu belirlendi. Bir baz istasyonundan alınan noktanın çok sağlıklı olmadığı belirtilmesine karşın UMKE ekipleri bölgeye yöneldi. Ancak Gökmen’in kaybolduğu noktaya 11 kilometre mesafedeki bölgede yapılan aramalardan da sonuç alınamadı.

  3 BOŞ FİŞEK BULUNDU...

  Saat 04.00 sıralarında son verilen aramalara günün ağarmasıyla beraber tekrar başlandı. UMKE ve AFAD ekipleri, çalışmalarını Babadağ’ın bitişiğindeki Mendos Dağı’na kaydırdı. Sabah başlayan çalışmaların ardından saat 11.00 sıralarında ekipler Dokuz Göller Bölgesi’nde Hüseyin Gökmen’i hareketsiz yatarken buldu.

  Yapılan incelemede Hüseyin Gökmen’in sırtından vurularak öldürüldüğü saptandı. Çevrede yapılan incelemede boş 3 fişek bulundu.

  Savcının incelemesinin ardından Gökmen’in cenazesi jandarma ve UMKE ekipleri tarafından yaklaşık 200 metre uzaklıktaki yola taşınarak Fethiye Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

  Etiketler: Çoban , kayip , cinayet , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı