Gündem Haberleri

  Saat 17.00’de gelen telefon: “Hocam buyursun, bekliyoruz”

  Hürriyet Haber
  22.08.2014 - 10:55 | Son Güncelleme:

  AK PARTİ MYK’sı dün genel başkan ve başbakan adayını belirlemek için toplandığında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bakanlıktaki makamında rutin gündemiyle meşguldü.

  Saat 17.00’de gelen telefon: “Hocam buyursun, bekliyoruz”Yakın kurmayları ise bir yandan Davutoğlu gibi bakanlıkta günlük işleriyle uğraşırken, diğer yandan AK Parti Genel Merkezi’nden gelecek telefona odaklanmışlardı. Beklenen telefon saat 17.00 civarında geldi. 12’nci Cumhurbaşkanı seçilen Tayyip Erdoğan’ın özel kaleminden, Davutoğlu’nun danışmanı Ali Sarıkaya’ya gelen telefon sonrası bakanlık makam katında hareketlilik arttı. Erdoğan’ın özel kalemi, Sarıkaya’ya, “Hocam buyursun, bekliyoruz” dedi.

  Genel merkeze giden Davutoğlu, burada bir süre Erdoğan’la görüştükten sonra birlikte isminin açıklandığı salona geçildi. Erdoğan, Davutoğlu’nun ismini açıkladıktan sonra bu kez, Dışişleri’ndeki özel kalem müdürü Ahmet Tuta’nın telefonu susmak bilmedi. Dünyanın birçok ülkesinden ve mevkidaşından gelen tebrik telefonları tek tek not edildi. Davutoğlu’nun, bu telefonların büyük bir bölümüne bugün yanıt vermesi bekleniyor.

  Davutoğlu daha sonra, Genel Merkez’den Gaziosmanpaşa’daki (GOP) konutuna geçti. Yoldayken bu kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den “hayırlı olsun” telefonu geldi. Gül konuta girişinde de yakın kurmayları, birlikte çalıştığı diplomatlar, eşi Sare ve üç çocuğu tarafından “hayırlı olsun” denilerek karşılandı. ABD’de yüksek lisans yapan büyük kızı Meymune de telefon ederek babasını kutladı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı