Gündem Haberleri

  Saadet'te ikinci fire Doğan da istifa etti

  Hürriyet Haber
  25.07.2001 - 01:43 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi Meclis'teki ikinci gününde, ikinci firesini verdi. Partinin en gelenekçi isimleri arasında yeralan, kapatılan FP'nin Grup Başkanvekili Avni Doğan, dün partisinden istifa etti.

  Kahramanmaraş Milletvekili Ali Sezal'ın önceki günkü istifasının ardından, Saadet'in bu ilde sadece bir milletvekili kaldı ve TBMM'deki sandalye sayısı da 49'a düştü.

  Kahramanmaraş Milletvekili Doğan'ın istifası, Saadet yönetiminde de şok etkisi yarattı. Doğan, kapatılan FP'nin geçen yıl mayıs ayındaki büyük kongresinde, yenilikçilerin lider adayı Abdullah Gül ve arkadaşlarını ağır bir dille eleştirmiş ve yasaklı liderleri Erbakan'a bağlılıktan sözetmişti. Saadet yönetiminden bir yetkili, istifa ile ilgili şunları söyledi:

  ‘‘Ali Sezal'ın istifasından sonra Maraş'ta iki milletvikilimiz kalmıştı. Partimiz yetkilileri, iki Maraş milletvekilimiz Avni Doğan ve Mustafa Kamalak'ı çağırıp, Maraş'taki örgütlenmeyi Doğan'a bırakacaklarını açıkça deklare ettiler. Neden istifa etti anlayabilmiş değiliz.’’

  Saadet kulislerinde Doğan'ın bir kızgınlık anında istifa kararı aldığı ve yakında geri dönebileceği yorumları yapıldı. İki günde, iki fire veren Saadet'te yeni istifaların da olabileceği öne sürülüyor. Oluşturulan bu yeni yönetimle ilgili olarak İsmail Alptekin, Ali Gören ve Hatay MilletvekiliMustafa Geçer'in de aralarında bulunduğu bazı milletvekillerinin rahatsızlığının sürdüğü iddia edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı