Gündem Haberleri

  Saadet uyarısı

  Okan KONURALP / ANKARA
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 26 Şubat için aldığı “olağanüstü kurultay” kararıyla verdiği “Kurultayın sahibi benim” mesajına, kurultay isteğiyle 362 imzayı genel merkeze teslim eden parti içi muhalefetten, “Saadet Partisi gibi oluruz. Mahkeme partiyi kayyuma devreder” uyarısı geldi.

  İmzacıların koordinatörü eski Ankara İl Başkanı ve kurultay delegesi Ali Yıldızlı, CHP Genel Merkezi’ne dün yazılı olarak başvurdu. Yıldızlı özetle şöyle dedi: “Kılıçdaroğlu, kurultay delegesinin isteği hiç yapılmamış gibi davranıp ‘Benim de yetkim var. Onu kullanıyorum’ demesi hukuka ve CHP tüzüğüne aykırıdır. Belirlediğimiz gündemin dışında bir gündem ilanı halinde yargı yoluna gideriz. Yapacağımız mahkeme başvurusunun sonucu ister istemez kayyumdur. Parti kayyuma gider.”

  İki kurultay kararı alındı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise muhaliflerin uyarısı üzerine MYK’yı toplayıp “Onların istediği olağanüstü kurultayı 1 Mart Perşembe günü yapacağız” kararı aldırttı. Kılıçdaroğlu’nun kararıyla CHP tarihinde ilk defa “bir haftada iki kurultay” gerçekleştirilmiş olacak. Kılıçdaroğlu’nun 26 Şubat’ta kendi çağrısıyla toplanacak olağanüstü kurultay için ilan edeceği gündemde yer alıp almayacağı tartışılan, “Tüzüğün uygulanmasının ertelenmemesi” maddesi partinin mevcut yönetiminin kaderini belirleyecek. Kurultay’ın ilk gününde “Tüzük değişikliklerinin hemen uygulanması” kararı alınırsa, ertesi gün Parti Meclisi seçimi yapılacak.   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı