Gündem Haberleri

  Saadet penceresi

  Ali LEYLAK / DHA
  04.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa’da önceki gün partisinin mitinginde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya gidişinde Siverek’te partisinin il başkanlığına uğradı. Dışarıda toplanan kalabalığı fark eden Kutan, dayanamayarak pencereye çıktı ve vatandaşlara hitap etti.

  Kutan, TBMM’ye girdiklerinde 1926’da il olan Siverek’in il olması için çalışacaklarını söyleyerek, "Hakkınızı vereceğimize söz veriyoruz" dedi.

  Kutan, Şanlıurfa’da Topçu Meydanı’nda düzenlenen mitingte ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) adı altında Türkiye’nin sınırlarını değiştirmeye çalıştığını savunarak, şöyle konuştu: "Maalesef, bu projesinin başkanı Bush, eşbaşkanı ise Tayyip Erdoğan’dır. Herkes, ’İktidar olursanız, ABD’yi yok mu sayacaksınız?’ diye bize soruyor. Herkes korkup çekinse de, biz ABD’yi yok sayacağız. Neymiş ABD’nin ordusu güçlüymüş. Bugün ABD’nin Ortadoğu’ya nereden açıldığını herkes biliyor. Birisi İncirlik Üssü, diğeri İskenderun Limanı. İktidar olduğumuzda bunları kapatıp, ABD’yi dize getirip Ortadoğu’yu huzura kavuşturacağız."

  Kadınlar önde

  KUTAN’ın mitingini yaklaşık 1500 kişi izledi. Mitingde türbanlı, başlarına kırmız SP bantları takmış kadınlar dikkat çekti. Büyük bir coşkuyla Kutan’ı dinleyen ve SP flamaları sallayan kadınlar ve yanlarındaki küçük kızlar daha sonra platforma çıkarak, Kutan’ın elini öptü.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı