GeriGündem S-400 açıklaması... İlk teslimat temmuz ayında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

S-400 açıklaması... İlk teslimat temmuz ayında

S-400 açıklaması... İlk teslimat temmuz ayında

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, Rusya’dan alınacak S-400’lerle ilgili “Türkiye kararını verirken sadece kendi çıkarlarını düşünür. İlk teslimatı temmuzda almayı düşünüyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Oktay, özetle şunları söyledi:

“(Rusya’yla S-400 füzeleri anlaşması) Türkiye kararını verirken sadece kendi çıkarlarını düşünür. S-400 ile alakalı ilk teslimatı temmuzda almayı düşünüyoruz. S-400’ü almamız, Patriot’larla alakalı ‘almıyoruz’ anlamında değil. Bizim ihtiyacımız var ve orada da şartlarımız sağlanırsa oturur konuşuruz. Herhangi bir konuda, hele hele imza atmışsak gereğini yaparız. Türkiye’nin inatlaşma gibi bir tutumu da yok. Türkiye’deki piyasanın bugünkü ve gelecekteki durumuyla S-400’ün uzaktan yakından bir alakası yok.

HER ZAMAN HAZIRIZ

(Fırat’ın doğusuna operasyon) Eli kulağında dediğimiz şey. Sayın Cumhurbaşkanımızın sözü var, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ olayı. Biz şu anda da ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ noktasındayız. Bu bizim hazırlık düzeyimizi ve kararlılığımızı gösterir. Hazırlık düzeyimiz askeri, siyasi anlamdaki bir hazırlıktır. Ülke içerisindeki hazırlıklarımız, gerek müttefiklerimiz, dostlarımızla hazırlıklarımızdır. Bu hazırlıklar dün de tamamdı, bugün de tamam. Türkiye burada kartlarını çok açık oynar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle