Gündem Haberleri

  Rusya'dan ODTÜ mesajı: O yol yapılacak

  Hürriyet Haber
  07.09.2013 - 01:37 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde düzenlenen G20 Zirvesi'nde yaptığı açıklamada ODTÜ'de türbanlı öğrencilerle ilgili tartışmalara ilişkin "YÖK gereğini yapacaktır, biz de gereğini yapacağız" dedi. Erdoğan üniversitedeki yol tartışması için de "Ön açılacak, bu yollar yapılacak" diye konuştu.

  Başbakan düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan ODTÜ'de yaşananlar hakkındaki bir soru üzerine şunları söyledi. Bu tabii kimin nerede durduğunu göstermesi bakımından çok önemli. Ötekileştime kavramı son zamanlarda çok moda bir kavram. Kimin kimin öteleştidiği ortada. Danıştay'ın verdiği karara rağmen, diğer tarafta bakıyorsunuz başörtülü kimlik kartını vermekten bile kaçıyorlar. Ötekileştirmeyi kimlerin yaptığı çok önemli. Sol her zaman ötekileştimiştir.


  Bu ülkenin evlatlarına karşı ötekileştirme kampanyası yürütülüyor. YÖK gereğini yapacaktır. Biz de gereğini yapacağız. Ben niçin polisimizin üniversitelerde neden görev almasını istediğimi bu olay ispatlamıştır. Orada sivil polis var hiçbir şey yapmıyor. Aksine destek verici bir çaba içerisine giriyor O üniversite herkesin sadece senin değil. Bahçe bekçisi gibi ellerinde pankartlar dolaşıyorlar bu nedir. Buna kimse mani olmaz, başörütlü kızlarımız da orada eğitim göreceklerdir.

  YOL TARTIŞMASI

  Bir başka olay. Bugün aynı şekilde belediyemizin ODTÜ'de yol çalışması var. ODTÜ'nün hocalarının olumlu kanaatlari olmasına rağmen bu gençler gelip bu yolun yapımını engellemeye çalışıyorlar. Kimin nerde durduğunu göstermesi bakımından bunlar çok önemli. Her şeyi önünü keserler, ön kesildiği zaman önü açmak kimin görevi polisimizin görevi. Yol açılacak bu yollar yapılacak.  ODTÜ'DE 'GİREMEZSİN' TARTIŞMASI

  ODTÜ: İNCELİYORUZ

  Bu arada ODTÜ'den yapılan açıklamada, başörtülü öğrencilere yapılan sözlü müdahale olayının ayrıntılı olarak incelendiği belirtildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı