Gündem Haberleri

  Rusya'da fuhuşa para cezası

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  06.07.2012 - 18:00 | Son Güncelleme:

  Rusya tarihinde bir ilk önceki akşam yaşandı. Yeni yasal düzenlemeye göre fahişelerden para karşılığı hizmet alan bir kişiye 150 dolar para cezası kesildi.

  Cinsel hizmete para cezası olayı Rusya’nın taşra bölgesi Belgorod şehrinde yaşandı.

  İŞTE O ANLAR / FOTO GALERİ

  Sokak ortasında fahişelerin dolaştığı bölgede pusu kuran polis, arabasıyla dolaşan şüpheli bir erkeği izlemeye başladı. Polis yanılmamıştı. Genç bir kadınla anlaşma yapan adam, kızı arabasına bindirdiği gibi ısız bir bölgeye götürdü.

  Aracın içinde gerçekleşen cinsel hizmet verildiği  ise polis tarafından kanıt gösterilebilmesi için gizli kamerayla çekime alındı. Ardından polis otomobile baskın düzenledi. Fahişeden para karşılığı cinsel hizmet aldığını itiraz etmeden kabul eden orta yaşlarındaki adam makbuz karşılığı 5 bin ruble, yaklaşık 150 dolar para cezasını ödedi.

  Rusya Federasyonu’nda fuhuş yasası pilot bölge olarak adı geçen Belgorod şehrinde 1 Temmuz tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Yeni paralı cinsel ilişki suç yasasına göre sadece fahişeler yaptıkları işten dolayı sorumlu tutulmayacak, hizmeti satın alan kişi de aynı derecede suçlu sayılacak. Cinsel ilişkinin türüne bakılmaksızın ceza olarak 5 bin ruble (150 dolar) alınacak. Cinsel ilişkiye parayla satın alanın erkek veya kadın olması önem taşımıyor.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı