Gündem Haberleri

  Rüşvetten yargılanacak lobici Bush ile 12 kez görüşmüş

  WASHINGTON (A.A)
  10.02.2006 - 08:42 | Son Güncelleme:

  ABD Kongresi'nde yolsuzluk ve rüşvet vermek suçlarından yargılanacak olan ünlü lobici Jack Abramoff, Başkan George Bush ile tanıştığını ve yaklaşık 12 defa görüştüğünü söyledi.

  Abramoff, Washingtonian dergisinin editörüne gönderdiği elektronik posta mesajında, “Onunla çeşitli ortamlarda yaklaşık 12 defa görüştük. Bana şakalar yaptı, çocuklarımla ilgili konuştuk. Kimbilir, belki bunların hepsini unutmuştur” dedi.

  Jack Abramoff, Bush'un 2004 seçim kampanyası sırasında Başkan'ın Teksas'taki çiftliğine davet edildiğini ancak gidemediğini de anlattı. Abramoff, Bush'un kampanyasına destek için 100 bin dolar bağış toplamıştı.
  Beyaz Saray'dan daha önce yapılan duyurularda, Başkan Bush'un bir-iki muhtemel el sıkışma dışında Abramoff ile bir tanışıklığı olmadığı ifade edilmişti.

  Beyaz Saray sözcüsü Scott McClellan, son gelişmeden sonra yaptığı açıklamada ise, Bush'un Abramoff'u “yakından tanıdığı yönünde bir kanıt olmadığını” söyledi.

  Yolsuzluk, nüfuz ticareti ve rüşvet suçlarından yargılanacak olan Abramoff, cezasının hafifletilmesi karşılığında savcılarla işbirliği yapmaya karar vermişti. Abramoff'un bu çerçevedeki ifadeleri doğrultusunda bazı Kongre üyeleri ve yetkililer hakkında dava açılabileceği belirtiliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı