Gündem Haberleri

  "Rüşveti Allah korkusu önler"

  Hürriyet Haber
  18.10.2003 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı Çelik, hademeden bakana uzanan rüşvetin kanunla önlenemeyeceğini belirterek "Bu bir ahlak, Allah korkusu, dürüstlük meselesidir" dedi.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'deki ücret dengesizliğinin ortadan kaldırılması için hırsızlık, yolsuzluklarla oluşan kara deliklerin kapatılması gerektiğini kaydetti. Çelik, bunların önüne geçilmesinde kanunların yeterli olmayacağını belirterek, "Bu bir ahlak, Allah korkusu, dürüstlük meselesidir" dedi.

  Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurtkur) 71'inci Genel Kurul'u toplandı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik buradaki konuşmasında Atatürk'ün gençliğe hitabesinden alıntılar yaparak, gençliğin olumsuz şartlarda bile başarıyı yakalaması gerektiğini söyledi. Kendisinin öğrencilik dönemindeki şartlarla bugünkü şartları karşılaştıran ve ciddi gelişmler yaşandığını ifade eden Çelik, üniversite gençliği üzerinde oynanmak istenen oyunlara da dikkat çekti.

  Öğretmenlerin ücret sorununa da değinen Çelik, ''Öğretmenlerimiz, bize insanca geçineceğimiz parayı, yeteri kadar maaşı vermezseniz, bizi pazarlarda limon, maydanoz satmak zorunda bırakırsanız, ikinci iş arayışına girmemiz bu maaşlarla teşvik edilirse çocuklarımıza yeteri kadar hizmet harcayamayız. Haklılar öğretmenlerimiz'' dedi.

  Rüşvetin Bakan seviyesine kadar uzandığını belirten Çelik, "Eğer rüşvet hırsızlık hademeden Bakana kadar bir silsilede oluyorsa önüne geçemezsiniz. Rüşvet kanunla önlenemez bu bir ahlak, Allah korkusu, dürüstlük mselesidir" diyerek sözlerini tamamladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı