GeriGündem Rüşvetçi polislere hapis ve meslekten men
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüşvetçi polislere hapis ve meslekten men

Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi'nde, durdurdukları otomobilin sürücüsünden rüşvet olarak 2 adet telefon hafıza kartı aldıkları iddiasıyla yargılanan 2 polis memuru, 1 yıl 8 ay hapis ve memuriyetten men cezasına çarptırıldı.

Kahramanmaraş Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Mehmet Y. ile Necmi G. hazır bulundu. Dosyanın karar aşamasına geldiğini belirten hakim, sanıklardan son savunmalarını yapmalarını istedi. Her iki sanık da suçlamaları kabul etmeyerek, tahliye edilmelerini istediler.
  
Mahkeme heyeti, polisi memuru Mehmet Y. ve Necmi G'yi, irtikap suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı ve ömür boyu memuriyetten men cezası verdi.
  
Pazarcık Bölge Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları Yılmaz Y. ve Nemci G, 18 Nisan'da Kahramanmaraş-Gaziantep yolu Türkoğlu kavşağında 27 HD 027 plakalı Mehmet S'ye ait otomobili durdurmuş, “Hatalı sollama yaptınız. Aracınızın muayenesi de geçmiş, telefon kartı verirsen seni bırakırız” dedikleri iddia edilmişti.
  
Mehmet S'nin, olaydan sonra 155'i arayarak şikayetçi olduğunu bildirmesi üzerine, polis memurları gözaltına alınmış ve nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle