GeriGündem Rus turist denizde boğuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rus turist denizde boğuldu

KISA süre önce Antalya'ya yerleşen Rus turist 72 yaşındaki Ulfir Abrarov, yarım şişe votka içtikten sonra girdiği denizde boğuldu.

Geçici ikamet belgesi ile Antalya'ya yerleşen Ulfir Abrarov, ailesiyle birlikte piknik yapıp denize girmek için Kemer karayolu üzerindeki Küçük Çaltıcak mesire alanına gitti. Yanında eşi 69 yaşındaki Zubaryat Abrarova, kızı 24 yaşındaki Lina ve damadı 28 yaşındaki Amıryan Eduard ile Rusya'dan tatil için gelen akrabaları bulunan Abrarov, mangalda et pişirip, alkol aldı. Yarım şişe votka içen adam daha sonra denize girdi. Eşi, kızı ve damadı bir süre sonra denizden çıkarken Ulfir Abrarov denizde kalmayı tercih etti. Bir süre daha yüzen Abrarov, gözden uzaklaşınca ailesi aramaya başladı. Aramalarına rağmen Ulfir Abrarov'u bulamayan yakınları piknik yaptıkları yere döndü. Bu sırada denizde boğulan Rus turistin cesedi ailenin piknik yaptığı yerin 300 metre ilerisinde sahile vurdu.

Dalgaların sahile getirdiği cesedi plajda görevli garsonların çağırdığı sağlık ekibi adamın çoktan öldüğünü belirledi. Polis üzerine naylon poşet örttüğü adamın kimliğini araştırıp cesedi bulan garsonların bilgisine başvurdu. Abrarov'un ailesi uzun süre dönmeyen adamı aramak için sahil boyunca yürümeye başladı. Plajda üzeri örtülü birinin yattığını gören Amıryan Eduard, gelip cesete baktı ve kayınpederinin olduğunu gördü. Eduard hemen durumu eşi ve kayınvalidesine haber verdi. Ölüm haberini alan eşi Zubaryat Abrarova ve kızı Lina Eduard koşarak cesetin yanına geldi. Eşinin kollarını sallayarak ayağa kalkmasını isteyen kadın gözyaşlarını tutamadı. Daha sonra cesetin yanına gelen kızı Lina ise babasının ayaklarına sarılarak ağladı.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken yaşlı adamın cesedi yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle