Gündem Haberleri

  Rus basınına göre Tekke geliyor

  Siyamend KAÇMAZ/MOSKOVA, (DHA)
  24.12.2009 - 11:51 | Son Güncelleme:

  Rusya'nın Sovetsky Sport gazetesi Zenit takımında forma giyen temsilcimiz Fatih Tekke'nin Trabzonspor'a gideceğini yazdı.

  Rusya'nın Sovetsky Sport gazetesi, "Zenit'e para mı, yoksa Tekke mi lazım?" başlığıyla verdiği haberde, Zenit takımında forma giyen temsilcimiz Fatih Tekke'nin, görünüşe göre gerçekten Trabzonspor'a gideceğini yazdı.

  Tekke'nin durumunun tüm problemler çözüldüğü zaman birkaç gün içerisinde aydınlığa kavuşacağını belirten Sovetsky Sport, futbolcunun da doğduğu yere gitmeye karşı olmadığını, ancak bunu kontratı dolduktan sonra gerçekleştirmek istediğini belirtti.

  Haberde, Tekke'nin menajeri Akın Dal'ın şu sözlerine yer verildi:

  ''Fatih Tekke, önümüzdeki yaz bitecek olan kontratının sonuna kadar Petersburg'da oynamak istiyor. Ancak, sezonun son haftalarında Tekke'nin ortaya koyduğu mükemmel performansa rağmen kulüp yönetiminde oyuncuyu takımda tutmaya çalışan bir girişim yok. Anladığım kadarıyla Zenit için maddi konular Tekke'den daha çok önem arz ediyor.''

  Öte yandan Rusya Premier Ligi'nin geçen sezonunda, spor muhabirleri ve taraftarların akıllarında kalan en önemli olaylar da açıklandı. Sıralamada 19 Nisan 2009'da oynanan Lokomotif- Zenit karşılaşmasında kurallar gereği bir takımda sadece altı yabancıya izin verilmesine karşın Fatih Tekke'nin sonradan girdiği karşılaşmada sahadaki 7'nci yabancı oyuncu konumuna düşerek kural ihlali yapılması listenin en üst sırasında yer aldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı