Gündem Haberleri

  Rumeysa'nın kalbi zayıflama ilacı yüzünden durdu iddiası

  AA
  19.07.2015 - 13:44 | Son Güncelleme:

  Batman'da internet üzerinden satın aldığı zayıflama ilacını kullandığı öne sürülen Rumeysa Doğu (16), rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

  Rumeysa Doğu, internet üzerinden satın aldığı zayıflama ilacını aile bireylerinden gizli şekilde kullanmaya başladı. Bir süre sonra rahatsızlanan Doğu'yu ailesi tedavi için özel hastaneye götürdü ancak yapılan muayene ve tahliller sonucunda teşhis konulamadı.

  'Tesadüfen gördüm'

  Baba Beyleta Doğu, 5 gün önce kızının durumunun ağırlaşması üzerine Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne götürdüklerini, kızının çantasından kimliğini çıkarırken tesadüfen ilaç gördüğünü belirtti. Söz konusu ilacın ölümcül yan etkilere sahip olduğunu öğrendiğini anlatan Doğu, şöyle konuştu:

  Rumeysanın kalbi zayıflama ilacı yüzünden durdu iddiası

  Yoğun bakımda

  "Hastanelerde sadece ağrısını kesip eve götürüyordum. En son kalbinden rahatsızlandı. Gerekli tahliller yapıldı ancak sebep bulunamadı. Bu tedaviden 3 gün sonra elimizde fenalaştı ve kalbi durdu. 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirerek, hastaneye ulaştırdık. Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı şekilde tedavi görüyor."

  Rumeysanın kalbi zayıflama ilacı yüzünden durdu iddiası ’EĞER ÜZERİNDE BÖYLE YAZIYORSA İÇMEYİN’

  "Farkındalık oluşturulmalı"

  Bu tür ilaçların satışının engellenmesi için gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Doğu, "Tarsus'ta öldürülen Özgecan kızımızın olayında tüm Türkiye ayağı kalktı, herkes tek yürek oldu. Bu tür ilaçların satışı ve kullanılmaması yönünde de toplumda farkındalık oluşturulmalı" dedi.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı