Gündem Haberleri

  Rum Bakan ‘ilişki’ pazarlığında yakalandı

  Ömer BİLGE / LEFKOŞA
  15.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kıbrıs Rum lideri Hristofyas’ın danışmanlarından Dr. Michael Sarris, Lefkoşa’nın Türk kesiminde biri 17 yaşında 4 Türk’le eşcinsel ilişki için pazarlık yaparken yakalandı. Eski Rum Maliye Bakanı olan Sarris, KKTC’de suç olan ‘doğaya aykırı cinsel münasebetle’ suçlanıyor.

  KIBRIS Rum yönetimi eski Maliye Bakanı ve halen Rum lider Dimitris Hristofyas’ın Kıbrıs sorunu müzakere heyeti üyesi Dr. Michael Sarris, KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da biri 17 yaşında 4 Türk ile ‘cinsel ilişki’ pazarlığı yaparken önceki gece TSi 23.00’te suçüstü yakalandı. Polis, Sarris’le birlikte evde bulunan iki Türk; M.B. (29) ve M.K’yı (17)  gözaltına aldı.

  Lefkoşa Mahkemesi’nin 3 gün tutukluluk kararı aldığı Sarris’in uzun süredir Lefkoşa Türk kesimine geçerek, ‘grup ilişkiye’ girdiği belirlendi. Skandal, Rum yönetiminde bomba etkisi yaptı.

  KKTC polisinin bir ihbar üzerine gözaltına aldığı 65 yaşındaki Michael Sarris, dünya bankacılık çevrelerinde çok iyi tanınan bir isim. Uzun yıllar Dünya Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapan Sarris, eski Rum lideri Tasos Papadopulos döneminde de Maliye Bakanlığı yaptı. Rum lider Dimitris Hristofyas’ın bakanlık teklifini reddeden Sarris,  Kıbrıs müzakerelerinde Rum heyetinde ekonomi heyetinde yer alıyor. Rum polisi, Sarris’in ‘ahlak dışı’ ilişkiden KKTC’de tutuklandığını doğruladı.

  Gecekonduda 20 Euro

  KKTC polisinin önceki gün Sarris’le birlikte tutukladığı 4 Türk, uzun süredir ilişki içinde olduklarını itiraf etti, ancak Sarris’in üst düzey bir siyasi olduğunu bilmediklerini söyledi. Lefkoşa’nın gelir seviyesi düşük Surlariçi mahallesinde yakalanan Sarris ile pazarlıkların, “20 Euro” civarında olduğu iddia edildi.

  Bekâr ve tercihleri biliniyor

  Lefkoşa Emniyet Müdürlüğü’nde gözetim altında tutulan Sarris, Rum kesiminden kimseyi aramak istemedi. Mahkemenin 3 gün tutukluluk kararı aldığı Sarris, KKTC yasalarına göre ‘doğaya aykırı cinsel münasebet’ suçuyla hakim karşısına çıkacak. Sarris’in hiç evlenmediği ve yakın çevresinde cinsel tercihlerinin bilindiği de belirtildi. Tutuklananlar arasında 18 yaşından küçük bir zanlının da bulunması suçun cezasını artırıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı